آزمون معلمان مهرآفرین داخلی خواهد بود

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین مبلغ 2 هزار میلیارد تومان برای سرانه مدارس در نظر گرفته شده که در دو مرحله واریز خواهد شد.

نوری با بیان اینکه نیازمند کمک‌های خیرین هستیم، اضافه کرد: پویش‌های مختلف در سراسر کشور برای تأمین نوشت‌افزار به راه افتاده که این پویش‌ها با همکاری آموزش و پرورش و ساماندهی آن در حال فعالیت بوده و قصد تأمین یک میلیون نوشت افزار برای یک میلیون دانش آموز را داریم.

وی درباره علت گرانی‌های نوشت افزار در بازار هم گفت: طی جلسه‌ای که با صمت داشتیم مقرر شد ساماندهی بازار را این وزارتخانه برعهده داشته باشد تا ضمن نظارت بر قیمت‌ها کار تأمین نوشت افزار نیز صورت گیرد.

نوری در مورد مشمولیت قانون رتبه‌بندی برای معلمان مهرآفرین نیز گفت: معلمان مهرآفرین از باسابقه‌ترین معلمان آموزش و پرورش بوده که تا ۱۵ سال سابقه همکاری در آموزش و پرورش را دارند و بر اساس مصوبه دولت این معلمان به آموزش و پرورش وارد شدند اما در قانون خدمات کشوری شرط استخدام، برگزاری آزمون برای هر مستخدم است بنابراین مقرر شد برای تعیین تکلیف این معلمان یک آزمون داخلی در آموزش و پرورش برگزار شود تا نسبت به جذب این معلمان اقدام شود.

به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا،یوسف نوری پس از نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس درباره موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها،گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در ستاد پروژه مهر از ۴ ماه گذشته تاکنون، بخش مهمی از نیازمندی‌ها به ویژه در حوزه تأمین نیروی انسانی برطرف شده و امیدواریم برای شروع سال تحصیلی مشکلی نداشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمان مهرآفرین نگران نباشند، اگر حد نصاب کافی در آزمون مذکور را کسب نکنند در مراحل بعدی می‌توانند مجددا در آزمون شرکت کنند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84892822/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%B1%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF

وزیر آموزش و پرورش درباره پاسخ به سوالی درباره نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان نیز گفت: معلمان براساس آیین‌نامه برای تعیین شایستگی‌های حرفه ای و تخصصی در سامانه رتبه‌بندی معلمان اطلاعات خود را ثبت کنند، البته این اطلاعاتی فقط یک بار از معلمان اخذ و در ادامه تکمیل خواهد شد.