بذرپاش: با ملت بزرگ ایران جز با احترام نمی‌توان سخن گفت

وی افزود: با ملت بزرگ ایران جز با زیان احترام نمی توان سخن گفت و آماده توسعه روابط با دیوان محاسبات فرانسه هستیم.

بذرپاش در دیدار با رئیس کل دیوان محاسبات بنگلادش، با ابراز نارضایتی از سطح تعاملات دیوان محاسبات کشورهای اسلامی، پیشنهاد تأسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی را مورد تأکید قرار داد و تقویت روابط با کشورهای اسلامی را راهبرد قطعی کشور عنوان کرد.

بذرپاش در دیدار پنجمین دیدرا در حاشیه این اجلاس با همتای ایرلندی خود گفت که تبلیغات ناجوانمردانه برخی کشورهای غربی علیه ایران را، نه باور و نه قبول کنید.

رئیس کل دیوان محاسبات ایران در دیدار با رئیس دیوان محاسبات مغولستان تأکید کرد سطح روابط اقتصادی دو کشور می تواند به مراتب بیشتر از میزان کنونی باشد.

بذرپاش با طرح پیشنهاد فعال سازی یادداشت تفاهم میان دو دیوان و برگزاری دوره‌های آموزشی حسابرسی در حوزه اقتصادی، بر افزایش تعاملات میان دیوان محاسبات ایران و تایلند تاکید کرد.

بذرپاش به قدمت صدساله حسابرسی دولتی در ایران اشاره کرد و خواستار فعال سازی یادداشت تفاهم همکاری دیوان دو کشور شد.

رئیس کل دیوان محاسبات ایران هم در دیدار با رئیس دیوان محاسبات لهستان بر آمادگی کشورمان برای توسعه روابط، راه اندازی حسابرسی مشترک فناوری اطلاعات میان دو کشور و برگزاری دوره های آموزشی مشترک تأکید کرد.

او به رابطه مسالمت آمیز توأم با احترام دو کشور اشاره و اعلام کرد که هیچ زمان هیچ صدمه ای از جانب کشور ایران متوجه فرانسه نشده است.

بذرپاش با بیان اینکه تجربه دیوان محاسبات ایران در زمینه حسابرسی های فنی می تواند در اختیار سایر کشورها از جمله مغولستان قرار گیرد، بر نهایی شدن تفاهم نامه ای که میان دو کشور در شرف انعقاد است، تأکید کرد.

گیلز میلر، رئیس هیات دیوان محاسبات فرانسه نیز در این دیدار بیان کرد که دیدگاه های دو ملت نسبت به یکدیگر بسیار مثبت است. همتای فرانسوی بذرپاش هم افزایش سطح همکاری ها و تعاملات دو دیوان در تمامی زمینه های حسابرسی دولتی علی الخصوص حسابرسی فناوری اطلاعات را خواستار شد.

رئیس دیوان محاسبات لهستان، گفت که ایران به فرهنگ جهان خدمات گسترده ای کرده است و ایرانیان ملتی بزرگ و مهمان نواز هستند و خاطره محبت های آنان در زمان جنگ جهانی دوم به مردم لهستان همیشه در خاطر ما ماندگار است.

دیدار با رئیس دیوان محاسبات مغولستان

وی از رئیس کل دیوان محاسبات ایران برای سفر به ایرلند و بازدید از دیوان محاسبات این کشور دعوت کرد.

بذرپاش در دیدار لوبومیر آندارسی، رئیس دیوان محاسبات اسلواکی، تاکید کرد که طی دو هفته موضوعات حسابرسی مشترک میان دو کشور مشخص و در دستور کار قرار گیرد. همچنین این تفاهم نامه باید به توسعه روابط دو کشور در سایر بخش ها بویژه بخش اقتصادی منجر شود.

رئیس کل دیوان محاسبات ایران در دیدار با رئیس دیوان محاسبات نپال به معرفی ظرفیت های فناورانه این دیوان تحت عنوان مرکز فناوری و خانه خلاق دیوان محاسبات ایران پرداخت و گفت که فناورانه بودن را برای دقت و سرعت بالای حسابرسی مد نظر قرار دادیم و مردم پایگی در شعار دیوان محاسبات برای بهره بردن از ظرفیت اجتماعی سازی دیوان محاسبات در دستور کار ما قرار دارد.

بذرپاش در دیدار با رئیس دیوان محاسبات قزاقستان هم بر تقویت پیمان اکوسای تاکید و از اولویت های کاری دو کشور دانست و این پیمان منطقه‌ای را بسیار پراهمیت برشمرد.

همتای اسلواکی بذرباش هم تأکید کرد که توسعه روابط با ایران برای ما بسیار پراهمیت است و امیدواریم تفاهم با دیوان محاسبات ایران به توسعه روابط اقتصادی دو کشور منجر شود و دریافت تجربیات دیوان محاسبات ایران برای ما پراهمیت است.
تعیین و توسعه چهارچوب همکاری و تعامل در زمینه حسابرسی دولتی و به اشتراک گذاری متقابل تجربیات و شیوه های عملی مطلوب در حوزه های گوناگون مالیه عمومی، علی الخصوص حسابرسی فناوری اطلاعات و محیط زیست، از جمله اهداف این یادداشت تفاهم همکاری میان ایران و اسلواکی است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در سومین دیدارش با گیلز میلر، رئیس هیات دیوان محاسبات فرانسه تاکید کرد که فرانسه تحت تاثیر فشارها و سیاست‌های طرف‌های زورگو قرار نگیرد. ایران به فرانسه احترام می گذارد و توقع احترام متقابل را از سوی دولتمردان فرانسوی دارد.

همتای نپالی بذرپاش با ابراز علاقه‌مندی به افزایش تعاملات و همکاری‌های دو دیوان،   نهایی سازی و انعقاد یادداشت تفاهم همکاری بین طرفین را خواستار شد.

رئیس دیوان محاسبات ایران با معرفی ظرفیت های مشترک دیوان دو کشور در زمینه بررسی های فنی و حسابرسی بر توسعه روابط دیوان محاسبات ایران و ویتنام تأکید کرد.

با ملت بزرگ ایران جز با زبان احترام نمی‌توان سخن گفت

امضای یادداشت تفاهم با اسلواکی

وی افزود: انتقال تجربیات دو طرف در حوزه حسابرسی عمومی و دولتی بسیار کمک کننده است و بایددوره های آموزشی مجازی را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم.

سازمان «اینتوسای» سازمان بین‌المللی مؤسسات عالی حسابرسی به عنوان مرجع جهانی دیوان محاسبات کشورهای جهان در حوزه استانداردها و روش‌های کاری در حوزه حسابرسی دولتی است که با داشتن ۱۹۲ عضو به عنوان بزرگترین سازمان پس از سازمان ملل محسوب می‌شود.

سازمان اینتوسای، سازمان بین المللی موسسات عالی حسابرسی به عنوان مرجع جهانی دیوان محاسبات کشورهای جهان در حوزه استانداردها و روشهای کاری در حوزه حسابرسی دولتی است که با داشتن ۱۹۲ عضو به عنوان بزرگترین سازمان پس از سازمان ملل متحد تلقی می شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84938086/%D8%A8%D8%B0%D8%B1%D9%BE%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%B2-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%AE%D9%86-%DA%AF%D9%81%D8%AA

وی ضمن اعلام آمادگی برای انتقال تجربیات و دانش فنی دیوان محاسبات لهستان، از رئیس دیوان محاسبات ایران برای سفر به این کشور و بازدید از دیوان محاسبات لهستان دعوت کرد.

وی افزود: بنگلادش خواستار استفاده از توان، ظرفیت و دستاوردهای نوین دیوان محاسبات ایران برای فناورانه و بروز کردن فرآیندهای فنی حسابرسی در این کشور است.

ایران از تعامل سازنده با کشورهای جهان استقبال می‌کند

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس ایرنا، اجلاس اینتوسای(سازمان بین‌المللی مؤسسات عالی حسابرسی) ۱۷ آبان ماه که با حضور هیأت ایرانی به میزبانی برزیل آغاز شده است، در آن گزارشی از عملکرد ۳ سال گذشته این سازمان بین‌المللی و کمیته‌های تخصصی آن ارائه شد و مهرداد بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات ایران و رئیس سازمان اکوسای با ۱۱ تن از رئیسان هیأت‌های شرکت کننده دیدار کرد و یادداشت تفاهمی نیز میان هیأت ایران و اسلواکی امضا شد.

رئیس دیوان محاسبات بنگلادش با اعلام موافقت با پیشنهاد تأسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی گفت: این کشور به توسعه روابط در همه زمینه‌ها با کشورهای مسلمان اهمیت زیادی می‌دهد.

زندانبات دورژورن، رئیس دیوان محاسبات مغولستان نیز ضمن ابراز علاقه مندی به افزایش همکاری های مشترک و اشتراکات میان دو دیوان، خواستار افزایش و ارتقای سطح همکاری ها و تعریف پروژه های مشترک حسابرسی میان دو کشور شد.

پیشنهاد تأسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی 

رئیس سازمان اکوسای در دیدار با پراچاک بونیانگ رئیس دیوان محاسبات تایلند و رئیس سازمان آسوسای (دیوان محاسبات کشورهای آسیایی) گفت که ایران از تعامل سازنده با کشورهای جهان استقبال می‌کند.

رئیس دیوان محاسبات ایرلند با ابراز تمایل برای انعقاد یادداشت‌تفاهم با دیوان محاسبات ایران گفت: دیوان محاسبات ایرلند در مقایسه با دیوان محاسبات ایران قدمت و سابقه بسیار کمتری دارد و علاقه‌مندیم از تجربیات و دانش شما در ایران بهره‌مند شویم.

ناتالیا گودونوآ هم اعلام کرد در آینده نزدیک برای شرکت در نشست هیأت رئیسه اکوسای به تهران سفر خواهد کرد.

پراچاک بونیانگ، رئیس دیوان محاسبات تایلند هم با استقبال از پیشنهادهای ایران بر افزایش سطح تعاملات، حسابرسی های مشترک اقتصادی بویژه در حوزه فناوری اطلاعات، تاکید کرد. همچنین رئیس دیوان محاسبات تایلند از همتای ایرانی خود برای سفر به کشورش دعوت کرد.

تبلیغات ناجوانمردانه برخی کشورهای غربی علیه ایران را، نه باور و نه قبول کنید

نخستین دیدار بذرپاش با چاندرا مورمو همتای هندی و رئیس کمیته ظرفیت سازی اینتوسای بود که او  با اشاره به قدمت تاریخی این دو کشور بر لزوم افزایش همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد و گفت که اما سطح روابط اقتصادی دو کشور اصلا راضی کننده نیست.
رئیس کل دیوان محاسبات ایران پیشنهاد کرد دوره ها و کارگاه‌های آموزشی و طرح‌های حسابرسی مشترکی میان دو دیوان تعریف و عملیاتی و یادداشت تفاهم همکاری که پیش از این منعقد شده عملیاتی و اجرایی شود.

آخرین دیدار بذرپاش به همتای ویتنامی اش اختصاص داشت که در این دیدار گفت: مردم ایران به مقاومت ملت ویتنام در بیرون راندن تجاوزگران آمریکا از خاک کشورشان آگاهی دارند.