برائت نمازگزاران اهل سنت از اغتشاشگران در زاهدان

وی درباره جلسه کوتاهی که برخی از نمایندگان با رییس جمهور پس از معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس داشتند، گفت: در این جلسه در پی سوال رییس جمهور، اتفاقات رخ داده در زاهدان را به ایشان توضیح دادم و به این نکته هم اشاره کردم که برخی از گروهک‌ها، مسوولیت اتفاقات زاهدان را پذیرفتند و بهتر است این اتفاقات از دامن نمازگزاران و مردم اهل سنت استان پاک شود که رییس جمهور هم این موضوع را تایید کردند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس تاکید کرد: برخی از افراد حاضر در اغتشاشات زاهدان به گروهک‌های معاند نظام اسلامی وابسته بودند که مولوی عبدالحمید در مصاحبه‌ای به دوری جستن مردم از این گروهک‌ها تاکید کرد و این رویکرد به حفظ آرامش در زاهدان اثرگذار بود که جای تقدیر دارد.

این نماینده مجلس درباره نامه مولوی عبدالحمید به رییس جمهور نیز گفت: آیت الله رییسی، رییس جمهور کشورمان نیز به صورت تلفنی پاسخ نامه ایشان را داده است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84904644/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D8%AA-%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%87%D9%84-%D8%B3%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%BA%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%86

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: یکی از مسائل مهم زاهدان این است که پیش داوری درباره این مسائل انجام نشود تا اهمیت و ابعاد مختلف مسائل مشخص شود. البته نقش علمای اهل تشییع و اهل سنت از جمله مولوی عبدالحمید (امام جمعه اهل سنت زاهدان) که ایشان در نماز جمعه مردم را به برائت از اغتشاشگران و همدلی دعوت کردند، بسیار اهمیت داشت.

مالکی با اشاره به نشست اعضای کمیسیون با مسوولان کشور درباره حوادث اخیر عنوان کرد: در این جلسات به این موضوع تاکید شد که برخی از افراد بیگناه در حوادث زاهدان کشته یا زخمی شدند که با نظر مثبت سپاه و نیروی انتظامی مقرر شد از خانواده‌های آن دلجویی شود.

وی یادآور شد: حمله برخی از افراد معاند به کلانتری ۱۶ زاهدان سبب شد هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عازم زاهدان شوند تا اتفاقات و مسائل رخ داده را از نزدیک بررسی کرده و پس از دیدار با مقامات و مسوولان استان، ابعاد دلایل حمله و نحوه پاسخ نیروی انتظامی را رصد کرده و به زودی گزارش آن به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه خواهد شد.

فداحسین مالکی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره حوادث اخیر زاهدان گفت: به مدت یک هفته در جلسات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مسائل مربوط به زاهدان و چابهار و مسائل دیگر کشور بررسی شد که اتفاقات زاهدان از چند جهت مورد اهمیت و توجه بود.