روایت نمایندگان از آشوب‌گرانی که نان و نمک انقلاب را خورده‌اند/ اتاق فرمان جنگ داخلی در ایران کجاست؟

وی ادامه داد: آنچه واضح و قطعی است بر اساس نظر پزشکی قانونی هرگونه دخالت عامدانه و غیرقانونی نظیر ضرب و شتم از سوی عوامل فراجا خلاف واقع و دروغی آشکار است.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید قدر عزیزان بسیجی جان برکف در صحنه را دانست و در تقویت آنان کوشید و هر کس مردم را نسبت به این عزیزان بدبین کند امنیت کشور را تضعیف می کند و لازم است معترضان مرزبندی خود را با آشوب گران روشن کنند.

نجابت: مسئولان قضایی با هر گونه تفرقه و نفرت پراکنی بدون اغماض برخورد کنند

وی افزود: درگذشت ناگوار خانم امینی به منزله شتاب‌بخشی و کاتالیزور مرحله اجرای آشوب بود و گام بعدی، حضور عوامل گروهک‌های تروریستی و در نهایت فعال‌سازی شبکه اوباش بود. راه‌بران و لیدرهای این شبکه‌سازی‌ها در مناطق مرزی غرب و شرق کشور خواهان فعال‌سازی گسل‌های قومی و مذهبی هستند. هرچند آگاه هستند که اولین مانع آنان مردمان شریف مرزنشین کشورمان هستند.

در ادامه فتح الله توسلی نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی انتظامی مثل هر دستگاهی مصون از خطا و اشتباه نبوده و نیست، گفت: تشکیل دادسراهای نظامی و انتظامی نیز در همین راستا است اما کسانی که در مرزها مانع ورود تروریست ها به کشور می شوند و برخی هم جان خود را از دست می دهند نیز از کارکنان فراجا هستند؛ کسانی که جان خود را در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر از دست می دهند نیز از نیروی انتظامی هستند، کسانی که در تأمین امنیت راه ها شبانه روز در تلاش هستند نیز بخشی از نیروی انتظامی هستند از این رو اینجانب هفته نیروی انتظامی را به این عزیزان و خانواده های آنها تبریک می گویم و از آنها می خواهم در برخورد با مردم رئوف و مهربان و در برخورد با اشرار قاطع باشید.

بیگی نژاد یادآور شد: در سال ۸۸ مجدد توسط همین نمک خورده‌های انقلاب، فتنه برپا شد و این مردم بودند که آسیب دیدند، مردم عزیز، آیا تا به حال از خود پرسیده اید که فرزندان همین دعوت کنندگان به شورش کجا هستند؟ هرکجا که هستند وسط درگیری نیستند. هیچ گاه فرزندان آنان آسیبی ندیدند، چون قرار است عده‌ای آشوب کرده تا برخی از همین غرب گرایان، پروژه فشار از پایین و چانه زنی از بالا را اجرا کنند.

سلیمی: افرادی که تریبون دارند مراقب باشند وحدت ملی آسیب نبیند

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مجتبی توانگر در نشست علنی صبح روز(یکشنبه، ۱۷ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه شایسته است در ابتدای سخن، از شهدای امنیت از بسیج و سپاه پاسداران قهرمان، از شهدای واجای سلحشور، از شهدای فراجای فداکار و از ارتش دلسوز یادی داشته باشم، گفت: از فداکارانی مانند بسیجی شهید اهل سنت سعید برهان زهی، از پاسدار شهید اطلاعات سپاه سردار هاشمی(موسوی)، از استوار یکم فرید کرم پور حسنوند از دیار قهرمانان لرستان و افسر ارتش، مسلم جاویدی مهر قدردانی می کنم که فرزندان واقعی سرزمین ما، ایران عزیز هستند.

نجابت ادامه داد: تردیدی نیست که اکثریت مردم بدون وقفه و تردید در پی ارزش های اسلامی- ایرانی هستند و برخی به روشنی آن را در نظام مقدس جمهوری اسلامی می یابند و میان اصل نظام و کج کارکردی ها تفاوت قائل می شوند و برخی به دلیل ضعف عملکرد مسئولان تصورشان شده که اصل نظام با ارزش ها فاصله گرفته است؛ ما مسئولان باید یادمان باشد که ظاهر مردم باطن مسئولان است و این یک تحلیل عمیق فلسفی دارد.

توانگر در ادامه با بیان اینکه اقدامات امروز دشمنان نتیجه هراس آنان از تصویر آینده مطلوب ایران عزیز است که همراه با پیشرفت همه‌جانبه مخصوصا در عرصه‌های علمی قدرت‌ساز، تعریف می شود، گفت: آن هنگام که دشمنان احساس می‌کنند، جوانان ما با قدرت، گام‌های افتخارآفرین برمی‌دارند، طراحی اقداماتی نظیر ترور و آشوب را مدنظر قرار می‌دهند، بنابراین در حربه تکراری دشمن، این روزها نوبت به آشوب رسیده است.

وی اضافه کرد: در نهایت نظام سلطه، ضدانقلاب و عوامل آن آگاه باشند که مردم اجازه نمی‌دهند جای جلاد و شهید عوض شود، حضور میلیونی مردم تهران در میدان انقلاب و همه شهرها و روستاهای ایران، بار دگر آتش حرامیان را خاکستر کرد و نشان داد که دست وپا زدن خناسان چون کف روی آب میراست.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: همانطور که در مساله آب خوزستان جهاد کردید اکنون ارتقای ظرفیت های سایبری کشور جهاد شماست؛ حوادث اخیر مطلب دیگری را هم نشان داد و آن هم اهتمام به اجرای اصل ۲۷ و فراهم کردن بستری برای اعتراض مردم در فضای حقیقی برای جدا شدن راه آشوب گران از آنان است.

بیگی نژاد افزود: اما به دشمنان ایران می‌گویم که شما بیش از ۱۰۰ سال است که به ما ظلم کردید و برای ایران قحطی آوردید، میلیون‌ها ایرانی را کشتید، ایران را مستعمره کردید، نفت و معادن ایران را بردید، خردید و بزرگ شدید، از حاکمان مستبد حمایت کردید، جنگ علیه ایران راه انداختید، ترور کردید، تحریم‌های فلج کننده انجام دادید، سال‌های ۸۲ ، ۸۸ و ۹۸ فتنه راه انداختید، سال‌های ۷۸، ۹۶ و ۱۴۰۱ آشوب ایجاد کردید، برای نابودی ایران هرآنچه گزینه روی میز بود، گذاشتید، در یک کلام برای نابودی ایران و ایرانی کاری نبود که انجام نداده باشید اما ایران روز به روز قوی تر شد، پس عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

این عضو مجمع نمایندگان استان تهران ادامه‌داد: همه مسئولان نیز همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگران تاکید کردند، موظف هستند که به اعتراضات پاسخگو باشند البته کسانی که اعتراض می‌کنند باید مرزبندی دقیق و شفاف با بدخواهان و دشمنان داشته باشند و اجازه ندهند آن‌ها با ریختن خون بیگناهان مسیر اعتراض و مطالبات آنها را منحرف کرده و به اغتشاش و ناامنی سوق دهند چرا که تلاش دشمن همواره بر این بوده تا اعتراضات و مطالبات به‌حق مردم را به سمت اغتشاش و ناامنی سوق دهد.

نجابت خطاب به رئیس جمهور، مسئولان سازمان برنامه و بودجه و وزارت ارتباطات ادامه داد: همه مسئول هستیم که بسترهای امن و مطمئن و پرسرعت فضای مجازی را مهیا کنیم؛ آن روزی که بخش هایی از ساختمان پلاسکو آتش گرفت به سرعت تمامی مغازه های آن حتی بخش های سالم تعطیل شد تا از آسیب بزرگ تر که جان مردم بود جلوگیری شود و کسی به بهانه تعطیلی کسب و کارها مانع تعطیلی کل ساختمان نشد؛ اکنون که آتش افروزی شبکه های اجتماعی متخاصم در فضاسازی دروغین و فریب افکار عمومی را می بینیم نباید تردیدی در برخورد با آنان کرد.

محمد بیگی: با اغتشاش و آشوب می‌خواهند زندگی را به ملت عزیز ایران حرام کنند

بیگی‌نژاد: میدان‌داران آشوب، نان و نمک این انقلاب و مردم را خورده اند

توانگر: ایده «جنگ داخلی در مرزهای ایران» در اتاق عملیات مشترک سعودی- صهیونیستی طراحی شده است

وی افزود: نظام مقدس اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد و در اجرای احکام حیات بخش اسلام و قانون باید ایستادگی کرد؛ تا زمانی که فضای مجازی افسارگسیخته رها شود و به شبکه ملی اطلاعات توجه کافی نشود اجتماع در برابر وسوسه بیگانگان و دشمنان آسیب پذیر است؛ بر اساس عقل و تجربه می بینیم که تردیدی در ضرورت ساماندهی فضای مجازی نیست و تا زمانی که این عرصه بی در و پیکر باشد و به واسطه تاثیرپذیری هراس از تبلیغات مسموم دشنان به خود جسارت تامین منافع ملی و تبیین ارزش های اسلامی را ندهیم عرصه را برای نانجیبان باز و مهیا است تا کینه خود را از مسیر انقلاب آشکار کنند.

در ادامه روح‌اله نجابت در صحن علنی روز ( یکشنبه، ۱۷ مهرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: عظمت انقلاب اسلامی ایران تا حدی بود که قدرت های مادی آن روز که حتی از فهم، درک و اراده ملت ایران عاجز بودند به عجولانه ترین شکل ممکن کشور را در معرض جنگی بیرحمانه قرار دادند اما به اعتبار پشتوانه عمیق مردمی جنگ تحمیلی نه تنها پایه های نظام را سست نکرد بلکه به تحکیم بیش از پیش رابطه نظام با مردم انجامید و این حقیقت تجربه ای شد برای مخالفان اسلام در عالم که در مواجهه با انقلاب اسلامی ابزارهای سخت نظامی را کنار گذاشته و به روش های به اصلاح نرم روی بیاورند تا به زعم خودشان پشتوانه مردمی آن را هدف قرار دهد.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه سوءاستفاده از فضای مجازی برای ایجاد بحران امنیتی را بخشی از جورچین ارتقای تصاعدی بحران دانست و افزود: در همین راستا علاوه بر استفاده عوامل آشوب از سلبریتی‌ها، ما شاهد رفتارهای مشابه از برخی از مدیران و آموزش‌دهندگان کسب و کار در فضای مجازی بودیم.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر اکنون آسیبی را در لایه هایی از اجتماع مشاهده می کنیم معادل آن آسیب را باید در خودمان و مسئولان و خواص جست وجو کنیم پس نخستین گام هر اصلاح اجتماعی استغاثه و تقوای مسئولان است.

وی ادامه داد: امیدوارم نهادهای امنیتی با این افراد برخورد جدی کنند تا رفتارهای غیرقانونی برخی از افراد، مانع کسب و کارهای کوچک در فضای مجازی نشود و این اکوسیستم همچنان در مسیر تولید ملی و مبادلات اقتصادی گام بردارد. مسلما اولین آسیب این رفتارهای غیر قانونی و تهییج به آشوب را بازیگران این اکوسیستم خواهند خورد. 

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: مردم به ما رأی دادند که وقتی وارد کمیسیون انرژی می‌شویم، با طرح‌هایی که جلوی خام فروشی را می‌‎گیرد، زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنیم، یا وقتی وارد کمیسیون امنیت می‌شویم حرف‌های ما امنیت ساز باشد نه تفرقه افکن. همه وظیفه داریم مردم را خوشحال کنیم، در یک بیمارستان رفتار درست و خدمت مهربانانه باعث خوشحالی مردم است.

توانگر در ادامه با بیان اینکه زمان، زمانه «زدن و رفتن» نیست و باید بایستند و جوابگو باشند، خطاب به مسئولان اظهار کرد: حق نداریم ضعیف‌کشی کنیم؛ مرد باشیم و از دانه‌درشت‌های اغتشاش آغاز کنیم. هر آن‌کس که به نظام اسلامی تهمت قتل زد باید در محکمه پاسخگو باشد. آنها که در فضای مجازی مردم را تحریک کردند باید جوابگو باشند.  فرقی هم نمی‌کند فعال سیاسی یا رسانه‌ای یا مسوول و روحانی و استاددانشگاه و غیره. 

در ادامه فاطمه محمدبیگی در جلسه علنی روز (یکشنبه 17 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: این روزها برخی با سر دادن شعار پوسیده زن، زندگی، آزادی و با ادعای دفاع از حقوق زنان پروژه کشته‌سازی زنان و دختران را راه انداخته‌اند و به نام آزادی با عفت‌ستیزی به دنبال اسارت و بردگی جنسی زنان هستند و با اغتشاش و آشوب می‌خواهند زندگی را به ملت عزیز ایران حرام کنند لذا بدانند وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ.

وی خطاب به مسئولان تصریح کرد: برای تربیت صحیح و رشد و شکوفایی اعتقادی و آموزش ارزش‌ها به کودکان و نوجوانان باید بودجه‌های فرهنگی و اجتماعی کشور را افزایش داد و طرح‌های عملیاتی را برای حوزه تربیت، آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرا کرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84907335/%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%B4%D9%88%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%86%D9%85%DA%A9-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی  پس از حضور دولت انقلابی در صدد اجرای طرح «آشوب با خشونت حداکثری» با ایده «جنگ داخلی در داخل مرزهای ایران عزیز» بودند، اظهار داشت: شواهد نشان می‌دهد طراحی این اقدام در اتاق عملیات مشترک سعودی- صهیونیستی صورت گرفته است.

نماینده مردم قزوین و آبیک و البرز در مجلس با اشاره به حضور رئیس جمهور در میان دانشجویان دختر و در فضای صمیمی و آرام دانشگاه اظهار کرد: این اقدام خود موید وجود بستر رشد و شکوفایی برای بانوان در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

توانگر همچنین با بیان اینکه اقتصاد مولد و پایدار در راستای امنیت پایدار شبکه تولید و عرضه در سراسر کشور است، گفت: محدودیت‌های ایجاد شده در حوزه اینترنت به دلیل اغتشاش‌های اخیر است که باید دعوت‌کنندگان به این آشوب‌ها پاسخگو باشند اما بدانید که محدودیت‌های اعمال شده باید موقتی باشد و هر تصمیمی در آینده می‌خواهید اتخاذ کنید باید با نگاه دقیق کارشناسی به کسب و کارهای مجازی و زیرساخت‌های لازم باشد که معیشت مردم دچار آسیب و احتمالا نارضایتی نشود.

توانگر همچنین با بیان اینکه با وجود آنکه دشمنان مسیر اعتراض را منحرف کرده و به سمت اغتشاش بردند اما معتقدم که اعتراض آزادانه و نقادانه حق همه مردم عزیز ایران و به خصوص جوانان و دانشجویان است، ابراز کرد: باید حرف مردم را شنید، با جوانان و دانشجویان به گفت و گو نشست و سخنان‌شان به میدان استدلال و منطق برد.

در ادامه، علی اصغر عنابستانی در نشست علنی روز (یکشنبه 17 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: از نیروهای غیور نیروی انتظامی می خواهم که با مردم و بچه های خودمان که گاهی ناآگاهی کرده و احساساتی می شوند، مهربان باشند.

 وی در ادامه نطق خود با یادآوری این مطلب که دشمن در این اتفاقات تلاش کرد با دوقطبی‌سازی‌های دروغین مردم را مقابل هم قرار دهد، گفت: آنها تلاش کردند در یک راهبرد سیاستی از تمام ابزارها بهره جسته و در تکاپو برای تقابل افراد برجسته در حوزه هنر و ورزش با ارزش‌های مذهبی و ملی اقدام کنند هرچند در این مرحله به اهداف خود دست نیافت و فقط چند نفر فریب خوردند و البته نباید با رفتارها و گفتارها نسنجیده، ناروا و دشمن شادکن موجب رنجش خاطر جامعه ورزشی مخصوصا ورزش‌کاران شریف فوتبالیست شد.

 در ادامه علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس در تذکر شفاهی خود ضمن گرامیداشت هفته وحدت، گفت: آنچه امروز بیش از پیش به آن احتیاج داریم، انسجام ملی و اقتدار ایران است لذا همه افرادی که تریبون دارند مراقب باشند وحدت ملی آسیب نبیند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: سال‌ها است این آشوب‌ها مهمان ناخوانده مردم ایران هستند، سال ۷۸ آشوب توسط دولت وقت درست شد تا بتوانند کرسی‌های مجلس ششم را بگیرند، در سال ۸۲ آشوب شد و نمایندگان مجلس وقت استعفا دادند، جمعی از وزرا، استانداران و فرمانداران استعفا دادند و رئیس جمهور وقت و رئیس مجلس آن زمان اعلام کردند که انتخابات مجلس هفتم را برگزار نمی‌کنند، ولی با ایستادگی رهبری برگزار شد.

عنابستانی: نیروهای انتظامی با تحریک کنندگان، آشوب کنندگان و جهت دهندگان آشوب با شدت برخورد کنند

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس یازدهم ادامه داد: مجموعه انتظامی با تحریک کنندگان، آشوب کنندگان و جهت دهندگان با شدت برخورد کرده و به همان میزان با بچه های عزیزمان مهربان باشند و اجازه ندهند این انقطاع نسلی و شکافی که دشمنان می خواهند ایجاد شود، رخ دهد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم تصریح کرد: در اصلاح و به روز رسانی نرم افزارهای حکمرانی و نحوه مواجهه با مسائل باید هر چه بیشتر به اصول انقلاب اسلامی رجوع کنیم؛ درخت تناور انقلاب اسلامی در تضارب آرا آسیب نخواهد دید.

وی تصریح کرد: آمریکا در کمال آرامش نفت سوریه را می‎دزد و اسرائیل در حال دزدی نفت لبنانی‌ها است. از همه دردناک تر این است که در ایران، کسانی میدان دار آشوب شدند که نان و نمک مردم و این انقلاب را خورده اند و با رأی همین مردم آبرو پیدا کرده و اکنون نمکدان می‌شکنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: برخی با بیت‌المال شهرت یافتند و فربه گشتند و امروز ناجوانمردانه به این مردم و انقلاب اتهام می‌زنند در خون‌های ریخته شده بر خیابان سهیم‌اند.به پشتوانه مردم، عدلیه، مقتدرانه همه اینها را پای میز محاکمه کشاند. برخورد قاطع خواست عمومی مردم است. با احدی از مجرمین نشان‌دار و سابقه‌دار نباید مدارا کرد. 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اروپاییان در رفتارشان نشان دادند به هیچ تعهدی پایبند نیستند؛ فرانسوی ها برای ایجاد آشوب جاسوس به کشور اعزام کردند و برخی کشورهای اروپایی نیز نشان دادند توان عمل به تعهدات دیپلماتیک خود را ندارند.برخی از کشورهای اروپایی در امور داخلی کشورمان دخالت کردند لذا اروپایی ها بدانند اقدامات آن ها بی پاسخ نخواهند ماند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با بیان اینکه شاهد جنگ شناختی علیه جامعه ایرانی هستیم که یک جنگ تمام عیار ناجوانمردانه است، عنوان کرد: اما بدانید که حق روشن می شود و خورشید قابل کتمان نیست. این مردم عزم خود را جزم کرده‌اند و بر عهدشان با خمینی کبیر مصمم‌تر از گذشته‌اند. جوانان این دیار از نسل سلیمانی‌اند. زهی خیال باطل که گرد روزمره‌گی‌ها و کم‌کاری‌های امثال من آنان را از دین و انقلاب و خاک‌شان جدا کند و برای ایران اسلامی جان خواهیم داد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم یادآور شد: در این میان آنچه که بیش و پیش از همه متضرر شده و می شوند مردم هستند؛ گناه مردم چیست که طی سال های گذشته از سر غفلت یا تعمد به سمت شبکه های اجتماعی فعلی سوق داده شده اند که در بزنگاه ها از هیچ دروغ پراکنی و فریبی ابا نداشته و هدفی جز ایجاد خسارت و هزینه برای کشور ندارد؛ فرزندان ملت قربانی نابسامانی در عرصه مجازی شده اند و اکنون که روشن شده نباید دست جمهوری اسلامی در فضای مجازی زیر سنگ دشمنان باشد و بر همه مسئولان کشور لازم است با همدلی در کنار افزایش سعه صدر نسبت به نقدها به سرعت زیرساخت های لازم برای بهره برداری از شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی متعهد به ضوابط و قواعد کشور را فراهم کند؛ دولت، مجلس و اعضای شورای عالی فضای مجازی همه مسئول هستند که به عنوان متولیان امر در اسرع وقت تمامی تمهیدات لازم را فراهم کنند؛ باید فکری کرد تا زندگی روزمره مردم که عملا به این شبکه ها گره خورده دچار چالش نشود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر عاجزانه خواستار آن هستم نسبت به نوجوانان و جوانان فریب خورده رافت اسلامی را لحاظ بفرمایید، هدف دشمنان «بی‌آینده‌سازی» جوانان با درج محکومیت‌ها قضایی است تا از این طریق امکان جذب و فعال‌سازی آنان برای اقدامات خشونت‌آمیز در آینده را داشته باشند که با هوشیاری‌های لازم این قبیل دسیسه‌ها هم تعبیر نخواهد شد.

نماینده  مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پدری را دیدم که بهت زده می‌گفت « در دفاع مقدس برای دفاع از خانواده خودم و همه خانواده‌‎های ایرانی رفتم و جنگیدم و خوشحال بودم که فرزندم در امنیت رشد می‌کند اما امروز در یک چشم بهم زدن، امیدم ناامید شد». این‌ها گوشه‌‎ای از حکایت‌هایی است که می‌‎بینیم و یا می‌شنویم. یا آن دختر دانشجویی که در خیابان راه می‌رفت، سنگ به سر و صورتش زدند و چشمش از حدقه بیرون زد و چقدر خوشحالند آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها!

در ادامه، هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود عنوان کرد: امروز در شرایطی به سر می‎بریم که در برخی از نقاط کشور آشوبی رخ داده و جانی یا مالی آسیب می‎بیند، کاسبی اشک می‌ریخت و فریاد می‌‎زد «شلوغ نکنید، چند روز دیگر موعد چِک من است، درآمدم خراب شده، تورا به خدا بگذارید آبرویم نرود». مادری اشک می‎ریخت و می‌‎گفت «سال‌ها به پای فرزندم نشستم، چه شب‌ها که نخوابیدم و پسری را که با ۲۰ سال خون دل بزرگ کردم، پر پر شد».

وی افزود: باید بدانیم بسیاری از نارضایتی ها در میان اقشار با قدرت اقتصادی و معیشتی پایین ناشی از بی توجهی ها و ناکارآمدی ها در سطوحی از حاکمیت و مدیریت کشور است و از همین منظر باید تلاش شود ریشه های فقر، فساد و تبعیض خشکانده شود.

وی اضافه کرد: اگر این وسط خون جوانی ریخته یا امید پدر و مادری ناامید شد، برایشان مهم نیست، مهم منفعت آن‌ها است. اینکه مردم به فردی رأی دهند و او به مجلس بیاید و مثلا به کمیسیون بهداشت برود، برای این است که مشکل مردم را حل کند. اگر مردم از بیمارستان‌ها ناراضی هستند، از فردی که در کمیسیون بهداشت حضور دارد، توقع این است که برای خوشحالی مردم تلاش کند و با طراحی یک مدل حکمرانی درست، رضایت نظام اسلامی که میراث صدها سال زحمت است را افزایش دهد نه اینکه آمریکا و اسرائیل را دنبال کند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم افزود: حوادث سال های ۷۸، ۸۸، ۹۶، ۹۸ و چند هفته اخیر در سال ۱۴۰۱ البته با سطوح ابعاد متفاوت تلاش هایی است از جانب دشمن تا با ضربه به کشور درست در جایی که نقطه قوتش است یعنی به چالش کشیدن پشتیبانی مردم این گونه القا کند که مردم ایران اسلامی با انقلاب و ارزش های والای اسلامی آن فاصله گرفته است.

وی اظهار کرد: برای تیم اقتصادی دولت، کاهش تورم و ایجاد ثبات اقتصادی، باعث خوشحالی مردم است، در دانشگاه تولید فناورانه باعث خوشحالی مردم است، در حوزه موشکی، تولید موشک‌های دوربُرد نقطه زن باعث خوشحالی مردم است.

این نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه تأکید کرد: به برخی باید متذکر شوم که در مواجهه با فضای مجازی راه‌کارهایتان کهنه است پس خودتان را از مشورت با کارشناسان ومتخصصان و فعالین این عرصه بی‌نیاز ندانید.

وی ادامه داد: دولت به فوریت لایحه ای برای ساماندهی و مجوز اعتراضات را برای اجرای اصل 27 قانون اساسی با دوفوریت به مجلس بیاورد تا مشخص شود نظام برای شنیدن اعتراضات اراده قوی دارد. اغتشاشات محکوم بوده، اما اعتراضات روی چشم نظام جا داشته و قطعاً شنیده می شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی افزود: البته باید از کسب و کارهای فعال در فضای مجازی با تمام توان حمایت کنیم و معافیت هایی برای کاهش خسارت آنان در نظر گرفت.

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در ادامه با اشاره به رویدادهای اخیر، عنوان کرد: درگذشت خانم امینی برای هر ایرانی دردناک است و مسئولین کشور به صورت دقیق و شفاف نسبت به این رویداد موضع‌گیری کردند و روسای سه قوه دستور فوری بررسی دقیق دادند به‌طور مشخص رئیس مجلس نیز بر لزوم اصلاح فرایند تحقق امنیت اخلاقی و دفاع از حق اعتراض مردم و جلوگیری از اغتشاش و ناامنی تاکید کرده که در مجلس پیگیری خواهد شد.

توانگر در ادامه تأکید کرد: در این شرایط  همه باید هوشیار باشیم و به هیچ‌کس اجازه ندهیم با هیچ بهانه و شعاری، مردم مقابل مردم قرار گیرند، چرا که همیشه رمز پیروزی ملت ایران و امنیت مثال زدنی جمهوری اسلامی، وحدت کلمه و انسجام مردم بوده است و این انسجام را در عین اختلاف سلیقه باید حفظ کرد. این ندای واقعی انقلاب خمینی کبیر است. 

نجابت استمرار در برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها و رسانه ملی را ضروری دانست و گفت: هر گونه رفتار تفرقه انگیز و خلاف قانون که یکپارچگی ملت ایران را تهدید کند مردود و غیرقابل دفاع است و لازم است مسئولان قضایی با هر گونه تفرقه و نفرت پراکنی اشخاص حقیقی و حقوقی در هر لباسی بدون اغماض در چارچوب قانون برخورد کنند.