قالیباف با برخی از مراجع تقلید قم دیدار کرد+فیلم و عکس

محمد باقر قالیباف در دیدار با آیت‌الله کریمی جهرمی از مراجع تقلید، بیان کرد: مشارکت موثر یکی از شاخص‌های اصلی قدرت ملی است و تاثیر بسزایی در حل مشکلات در ابعاد داخلی و خارجی دارد.

کریمی جهرمی گفت: منتقدین را به ضدانقلاب و ضد اسلام و غیره خطاب نکنیم، رویه اهل بیت این گونه نبوده و آن ها با مردم با خوش بینی برخورد می‌کردند.

وی ادامه داد: ما در کشور ظرفیت و شرایطی داریم که مدیریت آنها می‌تواند مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کند.

محمد باقر قالیباف در ادامه برنامه‌های خود در سفر به استان قم با آیت‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی اهمیت انتخابات را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: انتخابات یکی از بهترین بسترهای موجود برای حل مشکلات کشور بر مبنای قانون است.

این دیدار بدون حضور خبرنگاران و رسانه‌ها برگزار شد.

در حال تکمیل است


منبع: https://www.irna.ir/news/85517342/%D9%82%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%81-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D8%AA%D9%82%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%82%D9%85-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%88-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

دیدار با آیات نوری همدانی و جوادی آملی از مراجع تقلید شیعه از جمله برنامه های سفر محمدباقر قالیباف  به استان قم است.

مشکلات کشور را گردن دیگران انداختن دعوای کودکانه است
 
آیت‌الله کریمی جهرمی نیز در دیدار عنوان کرد: مردم هم اینک در سختی و تنگنا قرار گرفته اند و لازم است تا مسئولان با اقداماتی که برای رضای خدای الهی برنامه ریزی می‌کنند، مشکلات آنها را برطرف کنند.

وی ادامه داد: اگر مسئولان اقدامات و کارهای خود را برای رضای حضرت حجت بن الحسن«عج» انجام دهند متوجه خواهند شد که تا چه اندازه کارهای آنها پربرکت و تاثیرگذار خواهد بود.

وی اظهار کرد: مسئولان باید بدانند که طبق تصریح آیات الهی، خداوند متعال ، انبیا و مومنان شاهد و ناظر اقدامات و کارهای آنهاست و از این رو امام زمان «عج» همواره شاهد اعمال ما می‌باشد و باید کاری کنیم که مورد رضایت ایشان باشد.

این مرجع تقلید با تاکید دوباره‌ بر اهمیت انتقادپذیری مسئولان، افزود: مسئولان یک درصد احتمال دهند فردی که به آنها انتقاد می‌کند از سر دلسوزی این کار را انجام می‌دهد.

قالیباف با آیت‌الله جوادی آملی دیدار کرد

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید تحمل شنیدن انتقادات را داشته باشند، ادامه داد: متاسفم برای گفتن این سخن ولی باید بدانیم که مشکلات کشور را به گردن دیگران انداختن مانند دعوای کودکان است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مشارکت بالا و انتخاب فرد شایسته می‌تواند بخش مهمی از مشکلات کنونی کشور را برطرف کند.

وی اضافه کرد: طی چندسال گذشته بارها به مسئولان تذکر داده‌ام که مشکلات کشور را به گردن دیگران نیندازند و اگر قصوری داشته اند به آنها اعتراف کنند و در صدد جبران برآیند.

دیدار قالیباف با آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید

آیت الله کریمی جهرمی ادامه داد: مسئولان با مردم صادقانه صحبت کنند و رفتار شفافی داشته باشند و آن ها را در ترس و تردید قرار ندهند؛ مسئولان باید با مردمی که به آنها اعتماد کرده و به دعوت آنها لبیک گفته‌اند در کمال صداقت رفتار کنند.

محمد باقر قالیباف در ادامه دیدار با مراجع قم با آیت الله نوری همدانی دیدار و گفت وگو کرد.

گفتنی است این دیدار بدون حضور رسانه ها برگزار شد

دیدار قالیباف با آیت الله کریمی جهرمی

قالیباف در ادامه این سفر علاوه بر حضور در اجتماع مردمی در مسجد امیرالمومنین(ع)، دیدارهایی نیز با علما و مراجع حوزه علمیه قم خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا،  محمدباقر قالیباف روز یکشنبه در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان قم با آیت‌الله‌ علی کریمی جهرمی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی پیش از این نیز با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله سیدعلی سیستانی از مراجع تقلید در ایران، دیدار کرده بود.