انتخاب حقوق‌دانان شورای نگهبان/ بررسی طرح بانکداری اسلامی

۴- گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درموردلایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و مجمع مجالس آسیایی در رابطه با حقوق، مزایا و مصونیت‌های دبیرخانه دایمی مجمع مجالس آسیایی .

۱۳- گزارش کمیسیون اجتماعی در موردطرح یک فوریتی نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس.

۲۸- گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در موردطرح  قانونی استفساریه ماده(۶) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور.

۲۲-گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایحه اصلاح تبصره(۱) ماده(۲) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی 

۲۹-گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در موردطرح ممنوعیت خروج مسؤولین و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس از اتمام مسؤولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی.

۶ – گزارش کمیسیون عمران در مورد:طرح اصلاح قانون حمایت از بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و حرم مطهر حضرت معصومه (س).

۲۴- گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درموردلایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی و انتظامی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قرقیزستان.

۲۶ -گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در موردلایحه اصلاح تبصره¬های(۱)و(۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور .       

۱۵-  بررسی طرح نحوه مواجهه با قانع کننده نبودن پاسخ وزیر (دراجرای تبصره(۲)ماده (۱۴۱)آئین نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرارگرفت.     

۲۵- گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در موردلایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن و مجازات عبوردهندگان غیرمجاز افراد از مرزهای کشور.

همچنین انتخاب سه ­نفر عضو حقوقدان شورای نگهبان از بین افراد معرفی شده از سوی رئیس قوه ‌قضائیه  وسوال احمد راستینه نماینده شهرکرد، بن و سامان و تعدادی دیگر از نمایندگان از سید حمید سجادی وزیر  ورزش و جوانان برای روز سه شنبه از دیگر برنامه های هفته جاری مجلس شورای اسلامی خواهد بود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84828846/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

۱۰ – گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در موردطرح اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی.

۸ -گزارش شوردوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی.     

۳۲-گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد بررسی عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نحوه حذف دارو از سبد ارز ترجیحی(موضوع جزء«۱» بند«س» تبصره(۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور.

 ۱۸-گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری.    

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مجلس شورای اسلامی در هفته جاری روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسات علنی خود را برگزار می کند و موارد زیر در دستور کار نمایندگان قرار می گیرد:

  ۵-گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد :لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی در مورد کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی.     

۷- گزارش کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها درموردرفع ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها.

۲۰-گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در موردلایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی.   

۲۷- گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح اصلاح ماده(۱۰۰) قانون شهرداری‌ها.

۲-گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در موردطرح دوفوریتی اصلاح جدول۴-۲۴محرومیت زدایی(جداول منابع و مصارف تبصره ۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱.

 ۱-ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها درموردطرح نحوه تشکیل وفعالیت تشکلهای صنفی– تخصصی.    

۱۹- گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تأسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و یا استانی.

۲۳- گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درموردلایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در خصوص تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله (پژوهشگاه) تهران، به عنوان مرکز گروه (۲) تحت حمایت یونسکو با تمرکز بر مدیریت و کاهش خطرپذیری بلایا.       

۳-گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابعطبیعی ومحیط زیست درموردلایحه تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها.

۱۱-گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در موردطرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش(این طرح با طرح الحاق تبصره (۱۱) به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی ثبت(۱۸۹) و طرح ساماندهی و تأمین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش وپرورش ثبت(۵۰۵) و طرح اصلاح قانون الحاق یک تبصره به ماده الحاقی قانون تعیین ‌تکلیف استخدامی معلمین حق‌ التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش ثبت(۵۲۰) و طرح الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش ثبت(۶۳۷) با هم ادغام شده است.

۱۴-  گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران.

۱۷- گزارش کمیسیون اجتماعی در موردلایحه اصلاح تبصره (۵) الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان.

۹- گزارش شوردوم کمیسیون اقتصادی در موردطرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران.      

۱۶-گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح تبیین وضعیت شاخص‌های اقتصادی در پایان هر دولت .  

۱۲-گزارش شور دوم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در موردطرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی.       

۳۰-گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در موردطرح جامع مدیریت شهری و روستایی. 

۳۱-گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در موردطرح استفساریه ماده(۱۱) قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری.

۲۱-گزارش شوردوم کمیسیون اقتصادی در موردلایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه.