تولید پایدار با حمایت از بخش خصوصی میسر است

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی به عنوان یکی از راهبردهای کلان کشور در عرصه مدیریتی ادامه داد: به مانند دوران دفاع مقدس که «ما می توانیم» را عملی کردیم، در این زمان هم باید با به کارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی و تشکل‌های صنفی و توسعه‌ای فعال در بخش اقتصاد، تولید پایدار را در کشور نهادینه کنیم.

عسکری با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری هدفمند در بخش صنایع غذایی خاطرنشان کرد: با فضاسازی‌ در راستای جذب سرمایه لازم در ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی علاوه بر رونق اقتصاد ملی، امکان اشتغال‌آفرینی مناسبی برای جوانان فارغ‌التحصیل کشور فراهم خواهد شد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84873224/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%B3%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی اضافه کرد: باید با راهکارهای نوین براساس نیازهای امروز جامعه و ابتکار عمل مدیریتی برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان گام‌های جدی را در سطح ملی و محلی برداریم.

نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس یازدهم ارزیابی شاخص‌های تورم را بر اساس قیمت نهایی مصرف‌کننده عنوان کرد و گفت: قیمت‌های محصولات کشاورزی و محصولات تولیدی در صنایع غذایی بر اساس نظام عرضه و تقاضا مشخص می‌شود و بر این باوریم قیمت‌گذاری دستوری پاسخگو نیست.

عسکری در خصوص اهمیت نظارت الکترونیکی دولت گفت: زیرساخت‌های سنتی ما باید با هدف تکمیل زنجیره تامین و زنجیره ارزش با تعریف و ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات لازم الکترونیکی، توسعه و ارتقاء پیدا کند.

وی با بیان اینکه باید زیرساخت‌های امنیت غذایی در کشور مهیا شود، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و هدفمند ساختن نظام تولید می‌توانیم در تنگناهای بین‌المللی نظیر مناقشات منطقه‌ای اخیر که در جنگ روسیه و اوکراین، از سفره مردم حمایت کنیم.

محمدجواد عسکری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، درباره نشست با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی افزود: در این نشست به اهمیت شتابدهی شرکت‌های دانش‌بنیان و مطرح صنایع غذایی به عنوان مصرف‌کننده محصولات کشاورزی در راستای ارتقای توان تولید در کشور تاکید و مقرر شد به صنایع غذایی و اصلاح قوانین و مقررات ناکارآمد در این حوزه توجه شود.