جلال‌زاده: ایران، رویای کسانی را که به فکر تغییر مزرهای منطقه باشد، به کابوس تاریخی بدل می‌کند

وی تصریح کرد: لذا مسئولین باید موضع‌گیری بسیار جدی کنند و رهبر معظم انقلاب فرمودند خط قرمز ما تغییر مرزهای منطقه است. بنابراین بر کسی حجت باقی نمی‌ماند و حجت بر همه تمام است.

جلال‌زاده: ایران، رویای کسانی را که به فکر تغییر مزرهای منطقه باشد، به کابوس تاریخی بدل می‌کند

وی ادامه داد: ما با مسئولین ارشد کشور صحبت کرده‌ایم و جلسات متعددی داشتیم. مجلس بعد از یکی دو هفته تعطیلی که به دلیل مراسم اربعین بود، روز چهارشنبه جلسه مهم و فوق‌العاده درخصوص همین موضوع برگزار خواهد کرد و ما از دستگاه دیپلماسی کشور و شورای عالی امنیت ملی درخواست داریم که به این موضوع ورود کند.

جلال‌زاده بیان کرد: خیلی صریح عرض کنم که ما نگرانی جدی را نسبت به اتفاقاتی که در یکی دو هفته گذشته به خصوص در حوزه ارمنستان و آذربایجان رخ داده است، اعلام می‌کنیم.

به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، وحید جلال‌زاده در گفت‌و گوی تلویزیونی اظهار کرد: ما از روزهای نخست استقلال جمهوری شوروی سابق در کنار مردم این منطقه بوده‌ایم و کمک‌هایی که جمهوری اسلامی ایران به مردم آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان و دیگر جمهوری‌ها انجام داده موضوعی نیست که بتوان آن را فراموش کرد و در طول سال‌های گذشته کمک‌های مختلفی را دولت‌های مختلف به این جمهوری انجام داده است.

نماینده مردم آذربایجان غربی گفت: احساس من این است یک وضعیت خاموش در کشور نسبت به این موضوع وجود دارد در حالی که از زوایا و جهات مختلف منافع جمهوری اسلامی را می‌تواند تحت تاثیر قرار دهد که شما به بخشی از آن اشاره کردید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: همین مسیری که ما از منطقه بیله‌سوار باز کرده‌ایم و موجب تسهیل در رفت و آمد شد یک نمونه از این کمک‌ها است. ما همچنین کمک‌های توسعه‌ای نیز در طول سال‌های گذشته انجام داده‌ایم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در کمیسیون امنیت ملی و به نمایندگی از مردم خوب آذربایجان که آقای کاظمی هم اشاره کردند به نمایندگی از مردم خوب آذربایجان عرض می‌کنم که مرزبانان و حارثان تمامیت ارضی ایران بودند و در دفاع مقدس ثابت کردند که در کنار همه هموطنان از ارزش‌ها و تمامیت ارضی دفاع می‌کنند و در این موضوع قطعا پیشقراول ملت ایران خواهند بود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84891590/%D8%AC%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B2%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87

جلال‌زاده عنوان کرد: کمیسیون در طول یکی دو سال گذشته تیم‌های مختلفی را به دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان اعزام و واقعیت‌های راهبردی منطقه را بیان کرده است واقعا این را عرض می‌کنم که بوی توطئه از اتفاقات و سفرها و بیاناتی که مقامات مختلف به‌خصوص فرامنطقه‌ای در این ارتباط انجام می‌دهند به مشام می‌رسد.