رئیس مجمع نمایندگان فارس: به تحقق برنامه‌های دولت مردمی کمک می‌کنیم

نتیجه انتخابات مجمع نمایندگان فارس
نماینده سپیدان و بیضاء در مجلس در خصوص انتخابات مجمع نمایندگان فارس نیز گفت: بنده به لطف نمایندگان فارس توانستم در انتخابات اخیر مجمع نمایندگان، بیشترین رأی را کسب کنم و در کنار مسئولیت کثیر خدمتگزاری مردم مسئولیت سنگین‌تری نیز برای دنبال کردن اهداف و برنامه‌های کلان استان فارس به عهده بگیرم.
رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه این مجمع با دارا بودن ۱۸ نماینده یکی از بزرگترین مجامع نمایندگان در کشور محسوب می‌شود، ابراز کرد: جا دارد که از رؤسای قبلی مجمع نمایندگان فارس که خدمات شایسته‌ای در گذشته انجام دادند و باعث شدند مجمع نمایندگان فارس به عنوان یکی از پویاترین مجامع نمایندگان در کشور مطرح شود، تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

محسن علیزاده چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا تأکید کرد: ما در مجلس انقلابی یک عهد داریم؛ این عهد کمک به دولت در جریان انقلاب است.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس، هماهنگی و همفکری با دولت را یکی از رویکردهای مهم این مجمع دانست و افزود: هرچند رویکرد نظارتی خودمان را در چارچوب قانون دنبال خواهیم کرد اما فراموش هم نمی‌کنیم که دولت در یک سال گذشته دشواری‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است و برای تحقق اهداف خود، نیاز به کمک نمایندگان دارد.
نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در نظر داریم شرایطی را فراهم کنیم تا از همه ظرفیت‌های موجود در استان فارس به ویژه ظرفیت‌های کشاورزی و صنعت به نحو احسن استفاده شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در اولویت قرار دادن آمایش صنعت فارس از دیگر برنامه‌های مجمع محسوب می‌شود، گفت: بدون شک از مزیت‌های نسبی و رقابتی در این بخش بهره خواهیم گرفت تا بتوانیم از سایر استان‌ها پیشی بگیریم.
علیزاده عنوان داشت: توجه به گردشگری فارس از دیگر محورهای مورد توجه مجمع نمایندگان استان فارس محسوب می‌شود چراکه ظرفیت‌های قابل توجهی در گردشگری استان وجود دارد که می‌توانیم از این ظرفیت‌ها در کوتاه مدت به عنوان پایه درآمد اقتصادی استان فارس استفاده کنیم و به رشد اقتصادی استان کمک کنیم. همچنین درنظر داریم‌ سند گردشگری فارس را به عنوان یک سند پیشران معرفی کنیم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه از خدمات شایسته همه مدیران و مسئولان استان بهره خواهیم برد، گفت: یکی از اهداف اصلی ما این است که از همه ظرفیت‌های سیاسی و قومیتی در استان استفاده کنیم و برای پیشبرد اهداف دولت از این ظرفیت‌ها بهره ببریم.

شورای راهبردی توسعه استان فارس را تقویت می‌کنیم
وی تقویت تعامل بین قوه‌های مقننه و مجریه در استان فارس را از دیگر اهداف مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس قلمداد کرد و گفت: یکی از رسالت‌های اصلی ما در راستای تأکیدهای نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز این است که شورای راهبردی توسعه استان را تقویت و احیا کنیم و به‌کارگیری سیاست‌هایی که در شورای راهبردی متناسب با ظرفیت‌های استان تعریف شده را در برنامه‌ها و اولویت‌هایمان قرار دهیم.
علیزاده بیان کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم که با هماهنگی بیشتر و وحدت رویه‌ای که تعریف کرده‌ایم به تحقق اهداف و توسعه استان فارس در سطح ملی کمک کنیم.

به گزارش ایرنا؛ عصر سه‌شنبه چهارم مردادماه نشست مجمع نمایندگان فارس با دستور کار انتخاب هیأت‌رئیسه مجمع برگزار شد. در این جلسه، محسن علیزاده نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی با رأی نمایندگان استان، به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان فارس انتخاب شد. پیش از این، علیرضا پاک فطرت عهده دار این مسئولیت بود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84834553/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D9%85%D8%AC%D9%85%D8%B9-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D9%82%D9%82-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85