شیوه جدید دشمن ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم است

وی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ضمن تعظیم و پاسداشت مناسبت ها، به تبیین حوادثی که بر این نظام گذشته است، نیز توجه داشته باشد و اشکال مختلف و ابزار‌های گوناگونی را که دشمنان علیه نظام و ملت ایران به کار برده است برای مردم تشریح کند.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب گفت: در این شرایط، انتظارات و توقعاتی در جهت تحول و جهش افتصادی برای پیشرفت کشور به وجود آمده که در سایه وحدت و همراهی مسئولان و مردم و لطف و عنایت الهی به دست می آید.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب تاکید کرد: باید با جدیت و قاطعیت با این رانت خواران مقابله کرد. این دولت با شجاعت و شهامت اقدامات عملی را در این خصوص انجام داده و به لطف الهی و همراهی و صبر مردم، به این مسیر ادامه می‌دهد.

وزیر اطلاعات در ادامه گفت: اکنون که یک دولت انقلابی و مردمی، تصمیم به ایجاد تحولات اساسی در حوزه اقتصاد گرفته است، دشمن تصمیم دارد با برنامه ریزی و تلاش مضاعف، مسائل اقتصادی کشور را امنیتی کرده و به دنبال سوء استفاده از مطالبات انباشته شده مردم است.

وی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در جلوگیری از مخدوش کردن امنیت روانی مردم و مقابله با جنگ رسانه‌ای گفت: علیرغم همه فشار‌های اقتصادی و معیشتی، بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده در داخل و خارج ازکشور و بر اساس اعلام سازمان‌های معتبر جهانی، مردم ایران به آینده امیدوارند و این امر یکی از نقاط قوتی است که باید از آن بهره برد و افقی را ایجاد کرد، تا این نقشه و توطئه دشمن نیز با شکست مواجه شود.

 وزیر اطلاعات در همایش رؤسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تبریک ماه مبارک ذی الحجه گفت: امیدوارم به برکت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام، همه ما بنوانیم از فرصت معنوی این ماه استفاده کنیم.

وزیر اطلاعات گفت: مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به آنچه در حکم مقام معظم رهبری در جهت مردمی کردن مراسم، چابک سازی مجموعه، طراوت و تازگی بخشیدن و ایجاد خلاقیت و نوآوری در برگزاری مراسم آمده است، توجه خاص داشته و برای عملیاتی کردن و اجرایی کردن آن تلاش می‌نماید.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8182043/%C2%A0%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%DB%8C%D8%A7%D8%B3-%D9%88-%D9%86%D8%A7%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

به گفته وی هم اکنون ده‌ها سرویس اطلاعاتی فعال، بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند و بودجه این سرویس‌های اطلاعاتی از بودجه کل کشور ما بیشتر است. دشمنان معتقدند و اعتراف می‌کنند که کشور ایران اسلامی، امروز از استحکام و اقتدار و ثبات برخوردار است و اقدامات دشمن در جهت جلوگیری از گسترش و فراگیری انقلاب در منطقه و مهار آن است.

وی با اشاره به تلاش دشمن جهت مخدوش کردن امنیت روانی مردم جامعه گفت: یکی از اقداماتی که دولت  با جدیّت به آن توجه دارد، این است که تلاش دشمن در مخدوش کردن امنیت روانی جامعه را خنثی کند و یکی از شعار‌های اصلی این دولت، مبارزه با فساد است و یکی از گلوگاه‌های اصلی فساد، رانت‌های کلانی است که با توجیه خدمت و مبارزه با تورم، در قالب ارز ترجیحی و سایر تسهیلات، در اختیار افراد خاصی قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب گفت: دشمن از بیرون و خارج از مرز‌های کشور، با اقدام به ترور، تخریب و جنگ سایبری، شرایطی را فراهم کرده تا با تحریک جامعه و افزایش سطح نارضایتی در میان مردم در جهت عدم موفقیت دولت و نظام تلاش کنند.

وی در جمع مدیران و رؤسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به این که در حال حاضر با شرایط حساسی در کشور مواجه هستیم، گفت: فرصت مناسبی برای همفکری، همدلی و همراهی سران همه قوا و دستگاههای مختلف در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم شده است.

وی تصریح گفت: قطعا، دشمن این شرایط را نمی‌پسندد، چرا که بیش از ۴۰ سال است، به شکل‌های مختلف، علیه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، توطئه و فتنه کرده است و در قالب کودتا، جنگ، تحریم، فتنه و تهاجم فرهنگی و اشکال مختلف، به کشور ضربه زده است، ولی هیچ گاه موفق نشده و تجربیات زیادی از شکست در برابر ملت ایران دارد.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب گفت: بخش اعظمی از ماموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جهاد تبیین است.   برنامه ریزی و طراحی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و هدایت دستگاه‌ها  فرهنگی به نحوی باشد که آحاد جامعه نسبت به واقعیت‌های صحیح، شناخت پیدا کرده و از جنایات و توطئه دشمنان، آگاه شده و نسبت به آن حساس شوند. در این صورت قدم بزرگی در راستای جهاد تبیین برداشته شده است.

وزیر اطلاعات گفت: بنابراین دشمنان راه و روش جدیدی را در پیش گرفته اند و قصد دارند، شرایطی را ایجاد کنند تا اقتدار کشور  را، با گسترش نارضایتی و ناامید کردن مردم نسبت به کارآمدی نظام مخدوش کنند. این اقدامات صرفا یک سخنرانی و توافق نیست، بلکه به معنای تلاش برای بازگشت رسمی آمریکا با محوریت رژیم صهیونیستی به منطقه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص وظایف و ماموریت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: بنابر حکم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) چند وظیفه مهم بر عهده این شورا گذاشته شده است که می‌توان از این بستر در جهت جهاد تبیین، بیان واقعیت‌های تاریخی، پیشگیری از تحریف انقلاب و  جلوگیری از جا به جایی ظالم و مظلوم استفاده کرد.