عضو فراکسیون روحانیت مجلس: زاهدی وفا توانمندی لازم برای مدیریت وزارت کار را دارد

جلسه بررسی صلاحیت زاهدی وفا به‌عنوان گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور رییس جمهور ۱۲ مهرماه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84901043/%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D9%81%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%B2%D8%A7%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D9%88%D9%81%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%85%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AAاین نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زاهدی وفا به دلیل برخورداری از دانش علمی در حوزه اقتصاد می تواند فردی موثر در جایگاه وزیر کار باشد و مشکلاتی نظیر وضعیت صندوق های بازنشستگی و هلدینگ های اقتصادی زیر مجموعه آنها را سامان دهد.

به گزارش ایرنا، محمدهادی زاهدی وفا اقتصاددان ۵۹ساله، دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کانادا است. وی در سال‌های گذشته عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، رییس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رییس هیات مدیره رایتل و عضو شورای‌عالی الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت نیز بوده است.

حجت السلام مجید نصیرایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه پارلمانی ایرنا با اشاره به معرفی محمد هادی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی کار به مجلس گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با طیف وسیعی از مردم در ارتباط است و علاوه بر موضوعات اجتماعی، ارتباط مستقیمی با معیشت و اقتصاد خانواده دارد ؛ از این رو وزیر این وزارتخانه می بایست فردی عالم به مباحث اقتصادی باشد.

وی ادامه داد: از این رو وزیر پیشنهادی کار باید برنامه منسجمی برای کاعش فقر و فاصله طبقاتی و توسعه چتر حمایتی از اقشار آسیب پذیر داشته باشد که برنامه های ارایه شده از سوی زاهدی وفا در این خصوص مثبت ارزیابی می شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه این وزارتخانه در حوزه های اجتماعی نیز اثرگذار است، اظهار داشت: در حوزه اجتماعی نیز موضوعات متنوعی بر عهده این وزارتخانه است از جمله می توان به بحث بیمه سلامت ایرانیان، افراد تحت پوشش بهزیستی و سایر نهادهای حمایتی اشاره کرد که نیازمند شناسایی و حمایت دولت هستند.

در سوابق مدیریتی زاهدی وفا، معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیسیون‌های تخصصی شورای‌عالی تحقیقات و فناوری (عتف)، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و  شورای‌عالی انرژی دیده می‌شود.

نصیرایی با برشمردن سوابق اجرایی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: وی در زمینه هدفمندی یارانه ها نیز تجارب خوبی دارد به طور مستقیم با وظایف وزارت کار در ارتباط است.

زاهدی وفا همچنین سابقه عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای‌عالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورای‌عالی تدوین برنامه پنجم، شورای‌عالی رفاه و تأمین اجتماعی، شورای آمایش سرزمین، شورای‌عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین ضوابط حمایت از صادرات غیرنفتی را در کارنامه خود دارد و اینک با  معرفی رییس‌جمهور به‌عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت کار به مجلس معرفی شده است.