قالیباف: انقلاب اسلامی بیش از هر زمانی با قدرت و قوت می‌درخشد

قالیباف ادامه داد: دشمن با جنگ شناختی و اقتصادی با استفاده از تمام ابزارهای خود نظام را مورد هدف قرار داده است اما در این کار موفق نخواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز انفعال و بازدارندگی را در دشمنان کودک کش، مستکبر و ظالم در برابر انقلاب و نظام را شاهدیم. آنها عظمت و قدرت جایگاه نظریه سیاسی امام خمینی (ره)  و جانفشانی ملت را دیده اند. اخیرا تلاش دشمن را در فتنه اخیر دیدیم اما هر روز قدرت نظام افزایش می‌یابد. امروز دشمن با جنگ شناختی، اقتصادی و تمام ابزاری که دارد به میدان آمده است تا بین امام (ره) و امت فاصله ایجاد کند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز مردم نجیب و شریف ایران اسلامی همه سختی‌ها را تحمل می‌کنند و در همین فتنه اخیر دیدیم که مردم به صحنه آمدند باید به گونه ای عمل کنیم که شرمنده مردم نباشیم


منبع: https://www.irna.ir/news/84904303/%D9%82%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B4%D8%AF

وی افزود: در گام دوم نیازمند این هستیم که اولویت‌های مشترکی داشته باشیم که بفهیم در امروز با وجود چالش‌ها اولویت‌ها کجاست نمی‌توانیم تعداد زیادی اولویت مشخص کنیم.

رئیس قوه مقننه افزود: اگر می‌خواهیم بر این جنگ شناختی غلبه کنیم نیازمندیم که از تعارضات و درک‌های متفاوت در همه بخش حکمرانی عبور کنیم این بستری است که دشمن بر آن سوار می شود و این مشکلات را فراهم می‌کند.

قالیباف بیان داشت: امروز با توجه به شرایط و مشکلات کشور در حوزه اقتصاد نیازمند این هستیم که نهادهای مربوطه در روش اجرایی با هم به توافق برسند اگر این اتفاق بیفتد و مطمئن هستم بر مشکلات اقتصادی کشور غلبه می کنیم.

رییس مجلس بیان داشت: نهادهای ضروری برای یک حکمرانی دقیق همانند تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان ، قوای سه گانه و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به درک مشترکی نسبت به مسائل کشور دست پیدا کنند اگر برداشت واحدی پیدا نکنیم بعید می دانم که بتوانیم به هم‌افزایی برسیم ولو اینکه با هم هماهنگ باشیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد باقر قالیباف روز سه شنبه در افتتاحیه نهمین دوره مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و تشکر از رهبر انقلاب برای اعتماد به اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: آنچه امروز مشخص است این است که انقلاب اسلامی و ایران عزیز بیش از هر زمانی با قدرت و قوت می‌درخشد. باور دارم این قدرت را دشمنان ما بهتر از خود ما درک کرده اند.

وی تاکید کرد: در گام دوم انقلاب با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری  و آغاز دوره نهم مجمع تشخیص مصلحت که برنامه پنج ساله هفتم مصادف شده باید بستری برای دولت مردمی و مجلس انقلابی فراهم شود که برای اداره بهتر و تحولی در حکمرانی دست به دست هم دهیم تا بتوانیم بر مشکلات فائق آییم.

قالیباف افزود: امروز مجمع تشخیص مصلحت در دوره نهم خود با توجه به سیاست‌های و تاکیدات مقام معظم رهبری در نوع پیگیری‌ها، اولویت بندی، سیاست‌ها و شورای عالی نظارت برای تحقق این سیاست‌ها نیازمند یک رویکر جدید و سازو کار مناسب به دور از سلایق است.