مخالف استیضاح فاطمی امین هستم/ عزم وزارت صمت در توسعه معادن جدی است

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه مخالف استیضاح فاطمی‌امین هستم، افزود: عمده دلیل طرح استیضاح فاطمی امین به موضوع صنعت خودرو در کشور بر می گردد، اما برای ساماندهی بازار خودرو، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان در این باره  هم نظر دادند و تنها وزرات صمت  مسئول این حوزه نیست البته وزیر صمت با جدیت برای ساماندهی این بخش تلاش می کند.

نماینده مردم اقلید با اشاره به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد پایش بخش حقیقی اقتصاد ایران در مردادماه سال ۱۴۰۱ در بخش صنعت و معدن  بیان داشت: طی مرداد ماه ۱۴۰۱، شاخص تولید شرکت‌های صنعتی بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل با افزایش ۸/۶ درصدی مواجه شده است. در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل، ۱۱ رشته فعالیت افزایش در شاخص تولید داشته اند.

مطابق با ماده ۲۲۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.

نماینده مردم اقلید با توجه به اولویت وزرات صمت در  توسعه معادن کشور بیان داشت:  این وزراتخانه با  جدیت توسعه معادن کشور را در دستور کار خود قرار داده است، شناسایی معادن تعطیل شده در کشور و بازگشت به عرصه تولید می تواند تاثیرات مثبتی در رونق اقتصاد کشور داشته باشد از همه همکاران می خواهم که در این زمینه با  دقت نظر تصمیم گیری کنند اگرچه استیضاح، طرح سوال و تذکر حق قانونی هر نماینده ای است.

صالحی اضافه کرد: رشته فعالیت های «ماشین آلات و تجهیزات»، «خودرو و قطعات» و «محصولات فلزی به جز ماشین ‏آلات و تجهیزات» بیشترین سهم را در افزایش شاخص تولید نسبت به ماه مشابه سال قبل داشته‌اند این آمارها نشان می دهد  که وزرات صمت در حوزه خود  موفق عمل کرده است.

مسلم صالحی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد طرح استیضاح وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: آمار و گزارشات دولت در حوزه تولید و صادرات نشان می‌دهد که عملکرد فاطمی امین در طول یک سال گذشته موفق بوده است.

وی با بیان اینکه طرح استیضاح فاطمی امین نمی تواند به بهبود وضعیت حوزه صنعت، معدن و تجارت کمک کند گفت: در این شرایط اقتصادی باید همه به این وزراتخانه کمک کنم تا بتواند برنامه های خود را در حوزه کاری خود عملیاتی کند.

جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت،معدن، تجارت ۸ آبان و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه برگزار می‌شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84920936/%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B6%D8%A7%D8%AD-%D9%81%D8%A7%D8%B7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%B9%D8%B2%D9%85-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B5%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس وزرات صمت را یکی از مهمترین وزراتخانه های کشور برای تدوین راهبردهای اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها خواند و بیان داشت: در شرایط فعلی کشور، تغییر مدیریتی نمی‌تواند مشکلات وزارت صمت را حل کند چون بخشی از مشکلات این وزراتخانه به مشکلات زیر ساختی در سنوات گذشته بر می گردد.

به گزارش ایرنا، هیات رئیسه مجلس چهارشنبه ۲۷ مهر اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح فاطمی امین در تاریخ ۱۰ مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، بدین وسیله استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می شود.