مصری: نمی‌توانند در عزم و اراده مردم ایران خللی وارد کنند

وی تصریح کرد: ما به تمام کسانی که خواب خرگوشی دیده‌اند، می‌گوییم که نمی‌توانند در عزم و اراده این ملت خللی وارد کنند. مقام معظم رهبری درباره مردم سیستان و بلوچستان فرمودند که آنها مردمی نجیب و وفادار و علاقه‌مند به ایران اسلامی هستند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: بلوچستان، سیستان، کردستان و آذربایجان، همه پاره‌های تن ایران اسلامی هستند و ما پای مردم خود ایستاده‌ایم. ضمنا نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در این جریانات فعالانه کوشیدند که شاهد تماس‌های آنها بوده‌ام.

مصری اضافه کرد: نماینده خاش روز جمعه تماس‌های زیادی با مسئولان استان و کشوری داشت و برای رفع آلام مردم فعالیت کرد. حتی با ملک فاضلی نماینده سراوان و شهریاری نماینده زاهدان از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم تماس‌هایی داشتند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس اسناد غیرقابل انکار که آخرین آن صحبت‌های ژنرال ادریس یا امیر منصور آریا است، استکبار و مستقیما آمریکا و موساد میلیون‌ها دلار برای تجزیه ایران اسلامی در اختیار آنها قرار داده است. این آقا اکنون در چنگ نظام مقدس و سربازان گمنام امام زمان (عج) است. او از جنایات آنها پرده برداشته که صدا و سیما هم شب گذشته بخش‌هایی از آن را پخش کرد.

وی افزود: حساب ضد انقلاب آمریکا از مردم نجیب سراسر ایران جدا است؛ بر اساس «اشداء علی الکفار»، ما تمام قد مقابل تمام استکبار ایستاده‌ایم و طبق آیه شریفه «رحماء بینهم» نوکر مردم عزیز ایران در اقصی نقاط کشور هستیم.


منبع: https://www.irna.ir/news/84936523/%D9%85%D8%B5%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B2%D9%85-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%84%D9%84%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

وی بیان کرد: برنامه آنها این بود که اولین حمله خود را در بلوچستان انجام دهند و حتی گفته بود ۱۰ هزار نیرو دارد که اینها همه بلوف‌های سیاسی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، عبدالرضا مصری در جلسه عصر سه شنبه مجلس در واکنش به تذکر شفاهی نماینده خاش گفت: ضد انقلاب در مورد موضوعاتی که در صحن علنی روز یکشنبه هفته جاری در مجلس مطرح شد مواردی را بیان کردند. آنها در راستای روالی که برای اغتشاشات در پیش گرفته سعی کردند مباحث روز یکشنبه مجلس را وارونه جلوه دهد.

مصری یادآور شد: تاریخ نشان داده که از زمان قاجار و حمله انگلستان توسط هند شرقی به بلوچستان، مردم عزیز بلوچ با وجود اینکه حکومت مرکزی هم وجود نداشته، قدرتمندانه مقابل جنایات آنها ایستاده و یک وجب از خاک بلوچستان ایران را به بیگانه نداده است. آنها شهید داده و سختی‌ها کشیدند و حتی زمان رضا قلدر که برداشتن حجاب را اجباری کرد، مردم سیستان و بلوچستان حتی در یک مورد هم پاسخ مثبت ندادند و همچنان همان پوشش ۲۰۰ سال گذشته را حفظ می‌کنند.