نماینده مجلس: زاهدی‌وفا به دلیل داشتن تجربه اجرایی گزینه خوبی برای وزارت کار است

به گزارش ایرنا، زاهدی‌وفا از خرداد ماه امسال تاکنون سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که  دانشیار دانشگاه و از اساتید اقتصادی باسابقه محسوب می‌شود که سوابق علمی و کاری طولانی در ۲ دهه اخیر داشته است.

در سوابق مدیریتی زاهدی‌وفا، معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیسیونهای تخصصی شورای عالی تحقیقات و فن آوری (عتف)، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و  شورای عالی انرژی دیده می‌شود.

زاهدی‌وفا در سال‌های گذشته عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)،  رئیس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رییس هیات مدیره رایتل و عضو شورایعالی الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت  نیز بوده است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شوزرای اسلامی در ادامه گفت: اکنون در میان افراد پیشنهادی در فضای مجازی از زاهدی‌وفا گزینه بهتری وجود ندارد و در بین افرادی که تا کنون مطرح شدند بهترین فرد برای تصدی این وزارتخانه است.

این اقتصاددان ۵۹ ساله، دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کانادا است.

جلسه بررسی صلاحیت زاهدی وفا به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۲ مهرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84894766/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%B2%D8%A7%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D9%88%D9%81%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A8%DB%8C

زاهدی‌وفا همچنین سابقه عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورای عالی تدوین برنامه پنجم، شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای آمایش سرزمین، شورای عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین ضوابط حمایت از صادرات غیر نفتی را در کارنامه خود دارد.

وی اظهار داشت: زاهدی‌وفا که سابقه معاونت وزارت امور اقتصادی و دارایی را نیز در کارنامه خود دارد و اینکه این وزارتخانه مهم نباید بیشتر از این با سرپرستی اداره شود چون سرپرست از اختیار کافی و انگیزه قوی برخور دار نیست از همین رو تدوم اداره با سرپرست لطمه ای به وزارتخانه است و از جمیع جهات زاهدی‌وفا می تواند به عنوان وزیر در این وزارتخانه عملکرد خوبی داشته باشد.

«شهریار حیدری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زاهدی‌وفا در دوران سرپرستی خود عملکرد خوبی داشته و در مجموع با توجه به اینکه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز یک وزارتخانه ای گسترده و مهم است و در عین حال یک کسی را می خواهد که به کار علمی و اجرایی اشرافیت داشته باشد و با رویکرد علمی که زاهدی وفا دارد می تواند گزینه خوبی باشد.

زاهدی‌وفا در دولت سیزدهم معاون اقتصادی معاونت اول ریاست جمهوری را بر عهده داشت و اینک با حکم رئیس‌جمهور به سرپرستی وزارت کار منصوب شده است.