وزارت صمت دو هزار کارخانه تعطیل را احیا کرد/ فاطمی‌امین حیات خلوتی برای خود قائل نیست

وی با اشاره به مشکلات رانت قطعه‌سازان گفت: با ورود وزیر صمت به این موضوع این مشکل نیز به صورت نسبی حل شد. در برخی خودروهای خاص قرعه‌کشی انجام نمی‌شد که وزارت صمت به خودروسازان در این خصوص هشدار جدی داد.

یوسفی در ارزیابی عملکرد فاطمی‌امین در واگذاری معادن و ایجاد پنجره واحد و صدور مجوزهای کسب و کار عنوان کرد: دولت قبل قانون مجلس مبنی بر تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار را اجرایی نکرد اما با حمایت وزیر صمت این قانون در وزارت صمت اجرایی شد و این وزارتخانه به پنجره واحد وصل شد و صدور مجوزهای کسب و کار در این وزارتخانه تسهیل گردید.

مطابق با ماده ۲۲۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد

عضو هیات تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی با بیان اینکه عملکرد حوزه خودرو قابل دفاع نیست، تصریح کرد: اگر بخواهیم طبق انصاف و عدالت اظهارنظر کنیم باید بگوییم که مشکلات امروز صنایع خودروسازی به عملکرد یکساله فاطمی‌امین برنمی‌گردد و ناشی از سه دهه مدیریت رانتی صنایع خودروسازی است.

فاطمی امین دو هزار کارخانه تعطیل شده را راه اندازی کرد

به گزارش ایرنا، هیات رئیسه مجلس چهارشنبه ۲۷ مهر اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح فاطمی امین در تاریخ ۱۰ مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، بدین وسیله استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می‌شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: اما به نظر من استیضاح آخرین ابزار نظارتی مجلس است که باید در موقعیت مناسب به‌کار گرفته شود.

جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت، معدن، تجارت هفته دوم آبان و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه برگزار می‌شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84920939/%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B5%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D9%88-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D9%81%D8%A7%D8%B7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%AA

وی با اشاره به تلاش‌های وزارت صمت برای حمایت از صنایع خرد، اظهار داشت: وزارت صنعت در استان‌ها و شهرستان‌ها در بازه زمانی یکساله کارهای بزرگی در راستای راه‌اندازی مجدد کارخانه‌های تعطیل شده انجام داد و بیش از دو هزار کارخانه کوچک و بزرگ که به دلیل مشکلات تعطیل شده بودند در کوتاه مدت راه‌اندازی شدند که این اقدام گامی مهمی برای بهبود فضای کسب و کار بود.

قانون پنجره واحد کسب و کار با حمایت فاطمی امین در وزارت صمت به طور کامل اجرایی شد

وی ادامه داد: متاسفانه در حوزه خودروسازی میراث چنددهه سوءمدیریت به فاطمی امین رسیده است. معتقدم تغییر در مدیریت وزارتخانه کار درستی نیست هرچند باید اصلاحاتی انجام شود.

وزیر صمت همه خودروهای دپو شده سایپا و ایران خودرو را تکمیل کرده و به بازار عرضه کرد

مجتبی یوسفی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درخصوص اعلام وصول استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استفاده از ابزارهای نظارتی حق نمایندگان است و نمایندگان مجلس یازدهم فارغ از حب و بغض‌های سیاسی از حق نظارتی خود استفاده می‌کنند.

یوسفی ادامه داد: در ابتدای دولت سیزدهم ۱۷۰ هزار خودرو به دلیل نقص در تولید کف پارکینگ‌های کارخانه‌های خودروسازی دپو شده بود و به مردم تحویل داده نمی‌شد. وزیر صمت با سیاست‌گذاری درست به گونه‌ای عمل کرد که امروز حتی یک خودرو ناقص نیز کف پارکینگ‌های خودروسازان وجود ندارد.

فاطمی امین حیات خلوتی برای خود قائل نیست و در اتاق شیشه‌ای کار می‌کند

عضو فراکسیون انقلاب مجلس تصریح کرد: وزیری که به سمت شفافیت حرکت می‌کند حیات خلوتی برای خود قائل نیست زیرا در اتاق شیشه‌ای کار می‌کند و به کسی رانت نمی‌دهد.

یوسفی با اشاره به برنامه‌های وزارت صمت برای نظارت و شفافیت اظهار داشت: در همه استان‌ها فرصت‌ها و ظرفیت‌ها استان و صنایع موجود در داشبرد مدیریتی قابل رصد و پایش شده است که این امر گام مهمی برای حذف رانت و فساد است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه امروز واسطه‌گری و دلالی تا ۱۰ برابر بیشتر از تولید سود دارد که این امر نشاندهنده حکمرانی ضعیف در حمایت از حوزه صنعت است.