وزیر پیشین علوم: زاهدی‌وفا در اقتصادِ کاربردی صاحب‌نظر است

در سوابق مدیریتی زاهدی‌وفا، معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی تحقیقات و فناوری (عتف)، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و  شورای عالی انرژی دیده می‌شود.

وی افزود: زاهدی وفا مدتی در کسوت معاونت وزیر اقتصاد و دارایی فعالیت داشت و اکنون نیز نزدیک به چهار ماه است که سرپرستی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برعهده دارد؛ ضمن اینکه وی مدتی نیز در تیم مذاکره کننده هسته ای ایران حضور داشته است.

زاهدی افزود: همگان دیدند که وی چطور در سکوت خبری مسائل بازنشستگان تامین اجتماعی را دنبال کرد و به نتیجه رساند.

زاهدی با بیان اینکه کشور به مدیرانی همچون زاهدی وفا  نیاز دارد گفت: من با افتخار برای پست وزارت به وی رای خواهم داد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: زاهدی وفا زمانی که کشور درگیر هیاهو بود کار خود را در زمینه بازنشستگان به صورت کاملا حرفه ای پیگیری، اجرا و اعلام کرد لذا کشور به چنین مدیرانی احتیاج دارد.

محمدمهدی زاهدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: زاهدی وفا صرفنظر از سوابق علمی در حوزه اجرایی نیز دارای تجربیات مختلف و گران‌سنگی است.

زاهدی‌وفا همچنین سابقه عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورای عالی تدوین برنامه پنجم، شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای آمایش سرزمین، شورای عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین ضوابط حمایت از صادرات غیرنفتی را در کارنامه خود دارد و اینک با  معرفی رییس‌جمهور به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت کار به مجلس معرفی شده است.

جلسه بررسی صلاحیت زاهدی وفا به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۲ مهرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84896468/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%B2%D8%A7%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D9%88%D9%81%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

حل مسائل بازنشستگان در سکوت خبری

به گزارش ایرنا، زاهدی وفا اقتصاددان ۵۹ ساله، دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کاناداست. وی سال‌های گذشته عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، رییس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رییس هیات مدیره رایتل و عضو شورای عالی الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت نیز بوده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظر من در خصوص زاهدی وفا به دلایل متعدد مثبت است زیرا غیر از سوابق علمی و تجربی، وی فردی متدین، درستکار و صادق نیز شناخته می شود و از نظر تحصیلات و جایگاه علمی هم که وضعیت مناسبی بویژه در حوزه اقتصاد دارد.

وی گفت: زاهدی وفا در مدت سرپرستی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشان داد فردی صبور است و این صبوری به واسطه اشرافیت به کار، عاقبت اندیشی و آینده نگری برای کشور به وجود آمده است.