گزارش وزیر اطلاعات از ابعاد امنیتی آشوب‌ها/ بررسی اغتشاشات در تهران

 بررسی تأمین خوراک نیروگاه ها در زمستان پیش رو جلوگیری از خاموشی و اطمینان از تامین بخش های مختلف صنعت و کشاورزی در تابستان سال آینده با حضور علیرضا محرابیان وزیر نیرو از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز سه شنبه خواهد بود.

همچنین بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی جهت به سوالات جمعی از نمایندگان در روز دوشنبه در کمیسیون بهد اشت حضور می یابد.

 اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جلسه روز یکشنبه ادامه بررسی طرح تأسیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضاییه را بررسی می‌کنند و در جلسه روز سه شنبه  آخرین تحولات اخیر استان تهران را با حضور مسئولان ذیربط بررسی می کنند.

ادامه بررسی آخرین وضعیت اجرایی شدن پزشک خانواده و سیستم ارجاع توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور معاونان بهداشت از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز سه شنبه خواهد بود.

 کمیسیون اقتصادی در روز یکشنبه ادامه بررسی طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی و لایحه مستثنی بودن و معاملات دستگاههای اجرایی که از منابع مالی بین المللی استفاده می کنند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 امین حسین رحیمی، وزیر دادگستری جهت ارائه  گزارش عملکرد وزارتخانه متبوعش روز یکشنبه در کمیسیون عمران حضور می یابد.

بررسی وقایع اخیر شهر تهران در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی

همچنین علیرضا محرابیان وزیر نیرو و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی جهت پاسخگویی به سوالات جمعی از نمایندگان در کمیسیون عمران حضور می یابند.

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهانیز در هفته جاری گزارش وزیر اطلاعات از ابعاد امنیتی حوادث اخیر در کشور را مورد بررسی قرار خواهد داد.بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور کارشناس مرکز پژوهش ها و دستگاه های اجرایی ذی ربط نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84911764/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%B9%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D8%B4%D9%88%D8%A8-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%BA%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1

وزرای دادگستری و آموزش و پرورش  به کمیسیون فرهنگی می روند

 عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی روز یکشنبه جهت پاسخ به سوال سید جلیل میر محمدی نماینده مردم میبد به کمیسیون بهداشت می رود.

 همچنین اعضای کمیسیون اقتصادی در جلسه ای در روز سه شنبه با حضور علیرضا محرابیان وزیر نیرو آخرین وضعیت رفع آثار اقتصادی عدم اجرای احکام قانونی صنعت برق کشور را مورد بررسی قرار می دهند.

کمیسیون اصل نود عملکرد تبادل اطلاعات معادن بین وزارت اقتصاد و وزارت صمت را بررسی می‌کند

 ادامه بررسی طرح ارتقای جایگاه تحقیق و توسعه و نوآوری صنعت و معدن در کشور با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی کشور از دیگر برنامه‌های کمیسیون در روز یکشنبه خواهد بود.

وزیر میراث فرهنگی به کمیسیون بهداشت می رود

 همچنین بررسی عملکرد وزارت اقتصاد و مرکز اطلاعات مالی در زمینه اجرای تکالیف قانونی مبارزه با پولشویی،بررسی انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی و بررسی آخرین وضعیت اجرای سامانه یکپارچه اطلاعات شرکتهای دولتی مستند به قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز سه شنبه خواهد بود.

کمیسیون اجتماعی در روز یکشنبه بررسی طرح دو فوریتی استفساریه ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را با حضور جمعی از کارشناسان مورد بررسی قرار می‌دهد و در روز سه شنبه طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی  را در دستور کار خود دارد.

گزارش رییس مرکز پژوهش های مجلس در خصوص اقدامات و برنامه های آن مرکز در حوزه آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز یکشنبه خواهد بود همچنین  محمد علی زلفی گل در روز سه شنبه میزبان کمیسیون آموزش خواهد بود تا به سوالات جمعی از نمایندگان پاسخ دهد.

وزیر نیرو به کمیسیون اقتصادی می رود

همچنین کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه گزارش رئیس دیوان محاسبات در خصوص احکام برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی اجتماعی فرهنگی را بررسی می‌کند و همچنین بررسی مسائل مشکلات مربوط به صنایع قند و شکر از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز یکشنبه خواهد بود.

کمیسیون صنایع و معادن در روز شنبه بررسی مسائل مشکلات صنایع نساجی را با حضور مسولان دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار می‌دهد و در جلسه روز یکشنبه خود بررسی لایحه دو فوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو ارجاع از صحن علنی را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون عمران میزبان وزرای راه، دادگستری و نیرو خواهد بود

بررسی بیمه کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی

 کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در روز سه شنبه در جلسه‌ای با حضور سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی عملکرد تبادل اطلاعات معادن بین وزارت اقتصاد و وزارت صمت را بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور بررسی می‌کند.

همچنین اعضای کمیسیون اجتماعی در روز شنبه در جلسه کمیته زنان و خانواده  ادامه بررسی لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت را با حضور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت دادگستری بررسی می‌کنند.

بررسی عملکرد گزارش وزیر دادگستری و استماع گزارش یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در مورد مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر برنامه های ای کمیسیون در روز سه شنبه خواهد بود.

 قانون ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون صنایع بررسی می شود

رفع موانع تولید لوازم خانگی در کمیسیون جهش و رونق تولید بررسی می شود

 اعضای کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در روز چهارشنبه با حضور وزارت راه و شهرسازی، بهداشت، فرمانده پلیس راهور آخرین وضعیت سامانه اطلاعات جامع سوانح و حوادث حمل و نقل و موضوع دوربین‌های کنترل سرعت را بررسی می‌کنند.

 بررسی وضعیت توسعه زیرساخت‌های ریلی  کشور با حضورسازمان برنامه بودجه و وزارت راه و شهرسازی از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز دوشنبه خواهد بود.

وضعیت فروش نفت در کمیسیون انرژی بررسی می شود

گزارش وزیر اطلاعات از ابعاد امنیتی حوادث اخیر در کشور به کمیسیون امور داخلی 

 اعضای کمیسیون فرهنگی در روز یکشنبه ادامه بررسی لایحه نظام جامع باشگاه داری در جمهوری اسلامی ایران و بررسی طرح اصلاح ماده یک قانون تشکیل سازمان روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران را بررسی می کند.

وزیر علوم به کمیسیون آموزش می رود

 کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در روز یکشنبه ادامه بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص طرح اصلاح قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور را بررسی می‌کند و در روز سه شنبه در جلسه ای ادامه بررسی مشکلات و رفع موانع تولید لوازم خانگی را با حضور وزارتخانه های امور اقتصاد دارایی صنعت و معدن و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس  مجلس شورای اسلامی در هفته جاری  از روز شنبه تا پنج شنبه برگزار خواهد شد.

اعضای کمیسیون انرژی کمیسیون انرژی مجلس در روز یکشنبه آخرین وضعیت فروش نفت  و توسعه میادین مشترک نفتی و گازی را با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بررسی می‌کند.