۱۱ گام مهم در آموزش خیاطی زنانه آموزشگاه طراحی لباس

این دوخت نیاز به تمرین بیشتری دارد، ولی نگران نباشید ساده است. در واقع این دوخت دو خط موازی است که بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند. سپس مقداری نخ ببرید و آن‌را داخل سوزن فرو کنید و در نهایت انتهای نخ را گره بزنید.

یکی از مشکلات موجود در این شیوه را می توان به محاسبات دقیق و طولانی برای تهیه الگو، مربوط دانست. یک خیاط ماهر باید خلاقیت، سلیقه، هنر و ظرافت خاصی داشته باشد تا بتواند محصول نهایی قابل قبولی ارائه دهد. این حرفه منحصر به دوخت‌ودوز شخصی نیست و یکی از مشاغل پردرآمد جهان محسوب می‌شود. برخلاف تصور خیلی از افراد، فراگیری و آموزش خیاطی کار زیاد دشواری نیست.

آموزش خیاطی

اینستاگرام آموزش خیاطی مهر را عضو شوید تا از فیلم های آموزشی رایگان خیاطی به روش مولر بیشتر استفاده کنید. برای شروع کار با الگوها حتما باید محاسبات مورنیاز الگوهای پایه را بیاموزید. برای آموزش این موارد می‌توانید از کتاب‌های مختلفی استفاده کنید.

اما نکته حائز اهمیت در این روش زمان زیادی است که شما برای برش الگوها میگذارید. اما در نهایت سرعت دوخت بالا و نتیجه کار عالی و دقیق خواهید داشت. تاریخ شروع خیاطی را نمیتوان به طور دقیق تعریف کرد، از ابتدای بشریت انسان ها به دنبال رفع نیاز خود بوده اند و در این بین پوشاک یکی از نیازهای اساسی انسان به شما میرود. به عنوان مثال می توان از سوزن نام برد که در صورت گم شدن علاوه بر مشکلاتی که برای خیاط ایجاد می کند، می تواند خطرات جانی برای افراد دیگر نیز داشته باشد. یادگیری خیاطی توانایی شما در کار کردن در طول یک فرآیند را بالا می برد و در نهایت محصولی در اختیار شما قرار می دهد که به آن افتخار می کنید.

۱۱ گام مهم در آموزش خیاطی زنانه آموزشگاه طراحی لباس از سوی دیگر می توان تکه های پارچه را به هم بدوزید و شکل دلخواهتان را ایجاد کنید. همانطور که می‌دانیم امروزه روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از… امروزه روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد… قسمت کوچک بشکاف، برای برش دوخت به‌صورت تک‌تک استفاده می‌شود. قسمت گرد نیز امکان بازکردن درز بدون برش دادن پارچه را برای شما فراهم می‌کند.

آموزش مجازی الگوسازی و دوخت ترم 1 (دانلودی)

این سبک از خیاطی معمولا یکی از لوکس‌ترین و البته پرهزینه‌ترین سبک‌ خیاطی محسوب می‌شود. معمولا الگوها و طرح‌ها در این سبک با دقت و تمرکز بسیار بالایی انجام می شود. اگر به دنبال تولید و دوخت لباس‌های لوکس و گران‌قیمت هستید می‌توانید این متد را بیاموزید.

اما به دلیل فرار بودن این مطالب و وجود نکات ریز فراوان، در جلسات بعدی، هیچکدام از آنها در ذهن شما باقی نمانده و کاملا آموزش خیاطی سیماکده فراموش می شوند. از این رو بهتر است کلیه مطالبی که استاد در جلسات آموزشی بیان می کند را یادداشت و نوت برداری کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، دو قطعه روبرو را بهم بچسبانید و آن را در درزهای شانه و زیر بغل محکم نمایید. درزها را باز کنید و سپس لبه را با دوختن روی آنها خاتمه دهید و یا زیر آن را بچرخانید و بخیه بزنید.

از جمله لوازم جانبی برای شروع خیاطی سوزن چرخ خیاطی است. توجه داشته باشید که نوع سوزن و ضخامت آن باید دقیقا متناسب با پارچه باشد. بیاموزید که چگونه چرخ خیاطی و مواد خیاطی مورد نیاز برای دوختن لباس را کار کنید. از نام این نوع چرخ می توان متوجه شد که برای سر دوز کردن لبه پارچه ها و جلوگیری از ریش ریش شدن آنها، استفاده می شود.

بهتر است از یک آموزشگاه خوب و معتبر که دوره های آموزش خیاطی ساده و آموزش خیاطی ارزان را با بهترین کیفیت آموزش می دهند کمک بگیرید و به یک خیاط حرفه ای و خبره تبدیل شوید. هدف از برگزاری کلاس خیاطی آموزش هنرجویانی است که با در نظر گرفتن نیاز های جامعه و بازار کار رشته خیاطی بتوانند نیازهای خیاطی از روی الگو، برش و دوخت را در تولید برطرف سازند. ما برای شما در این برنامه آموزش دوخت انواع مانتو رو قرار دادیم به همراه توضیح کامل از روش دوخت و رسم الگو.. که این مانتو ها و الگو ها همراه با عکس قرار داده شده.. در آخر مدل های زیبایی از مانتوهای مختلف قرار داده شده تا بتونین از اون ها ایده بگیرین .. همچنین مداومت در دوخت و دوز، باعث می شود به ریزه کاری های خیاطی و تمیزکاری آنها، توجه بیشتری نشان داده و مهارت خود را افزایش دهید.

  • در ادامه چند راهکار پیشنهادی برای افزایش اعتماد به نفس، ارائه داده‌ایم.
  • شاید بهترین دلیل برای یادگیری خیاطی این است که توانایی شما برای طراحی کردن بر اساس خلاقیتی که در درون خود دارید را بالا می برد.
  • اگر فرد پرمشغله‌ای باشید، زمان کافی برای حضور در کلاس‌های حضوری نخواهید داشت.
  • طراحان مد، طرح‌ها و ایده‌های تازه برای تولید لباس‌های متنوع‌تر ارائه می‌دهند.
  • شما می توانید با استفاده از آموزش های مجازی در هر زمان و مکانی به آنها دسترسی نامحدود داشته باشید.