اغتشاشات موجب می‌شود اعتراضات به نتیجه نرسد/ دشمن جنگ ترکیبی را آغاز کرده است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم حق اعتراض و بیان نظرات خود را دارند و مسئولان باید به نظرات مردم توجه کنند گفت: غالب اعتراضات به حق است و باید مورد رسیدگی قرار گیرد در سال‌های اخیر در موارد خاصی مثل ورشکستگی صندوق های قرض الحسنه به اعتراضات رسیدگی شد و دولت از جیب خود هزینه کرد اما متاسفانه برخی خواسته های سیاسی و اجتماعی نادیده گرفته و انباشته شد، انباشته شدن این خواسته ها منجر به این شد که مردم در قبال اغتشاشات، سکوت کنند.

شیخ اظهار داشت: اقدامات رژیم صهیونیستی و غرب علیه ایران، جنگ ترکیبی شامل جنگ رسانه‌ای، آشوب، ترور است که در کنار اعتراضات مردم قرار گرفته است در مقابل نظام باید برای حل این بحران اقدامات ترکیبی انجام دهد و بسته ای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی تدوین کند وخالصانه در صدد پاسخگویی به خواسته های مردم آید.


منبع: https://www.irna.ir/news/84947338/%D8%A7%D8%BA%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%88%D8%AC%D8%A8-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%B3%D8%AF-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8%DB%8C

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم تصریح کرد: این نظریه که در فضای امنیتی نباید به اعتراضات اهمیت داد غلط است. هم معترضین و هم دستگاه‌های امنیتی معتقد هستند که اغتشاشات موجب می‌شود اعتراضات و انتقادات به نتیجه نرسد.

وی با انتقاد از اقدامات تحریک آمیز شکل گرفته، اظهار داشت: تلاش برای تصویب طرح صیانت و تشدید گشت ارشاد در شرایطی که مردم تحت فشار شدید اقتصادی بودند، اقدامات تحریک آمیزی بود، در ماجرای گشت ارشاد در ماه های اخیر با اشتباهات برخورد جدی نشد به جای اینکه موضوعاتی مثل گشت ارشاد و طرح صیانت از اساس و بنیان مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد، فقط با خطاکاران برخورد موردی صورت گرفت.

نماینده اصلاح طلب مجلس دهم با تاکید بر اینکه در قضیه فوت مهسا امینی باید ماجرا با برخورد مناسب همه دستگاه ها خصوصاً وزارت کشور ،قوه قضائیه و نیروی انتظامی سریع‌تر جمع می‌شد، اظهار داشت: متاسفانه عوامل نفوذی به ماجرا دامن زدند و به جای اینکه اعتراضات مردم شنیده شود و تدابیری برای اعتراضات مسالمت آمیز اندیشیده شود، اقدامات تحریک آمیز انجام شد.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم در خصوص راهکار حل مشکلات امروز گفت: باید نظام بسته جامع اقدامات سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی برای حل این بحران تدوین کند و گام‌های جدی در این راستا بردارد.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم تصریح کرد: با تحلیل فضای سیاسی و امنیتی جهان مشخص بود دشمنان به دنبال این هستند که اعتراض و آشوب در داخل کشور راه بیفتد و غرب به راحتی سوار بر این موج برای ایجاد ناامنی و اغتشاش شود.

وی در خصوص راهکار حل مشکلات امروز گفت: باید دولت بسته جامع اقدامات سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی برای حل این بحران تدوین کند و گام‌های جدی در این راستا بردارد.

وی اظهارداشت: رژیم صهیونیستی به کمک حکام منطقه عوامل خود را آماده کرده بودند که روی این موج سوار شوند که سوار شدند.

حجت الاسلام شیخ با بیان اینکه در شرایط جنگ روسیه و اوکراین از یک سو و تلاش رژیم صهیونیستی برای اجرای پروژه‌های امنیتی و نظامی در ایران از سوی دیگر، انجام برخی اقدامات تحریک کننده غلط بود، اظهار داشت: گذشته از اینکه گشت ارشاد درست است یا غلط، گذاشتن این وظیفه بر گردن نیروی انتظامی مسلما کار اشتباهی بوده است

مهدی شیخ در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در تحلیل حوادث امنیتی اخیر در شهرهای مختلف کشور، گفت: دشمنان مترصد فرصت برای ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور بودند در حوادث اخیر آمریکایی‌ها به دنبال منافع خود هستند لذا شعارهای حقوق بشری غرب و آمریکا در دفاع از ملت ایران واقعی نیست. کشورهایی که با علم و آگاهی بمب شیمیایی در اختیار صدام گذاشتند و در خصوص حقوق بشر سیاست های دوگانه و ریاکارانه علیه ایران دارند، نمی توانند با شعارهای حقوق بشری جنایات خود را پاک کنند.