امور فرهنگی با گفتگو و تعامل سازنده بین مردم، نخبگان و مسئولان قابل اصلاح است

نمایندگان مجلس با قدردانی از حضور حماسی مردم در اجتماع امت رسول الله نوشتند: بی شک سوم مهر ۱۴۰۱ در تاریخ ایران در کنار یوم الله ۹ دی ۱۳۸۸ خواهد درخشید و آسمان جمهوری اسلامی را درخشان تر نموده است. لذا بیش از پیش در راه حل مشکلات و بهبود وضعیت تلاش خواهیم کرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84899405/%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86در این بیانیه تاکید شد: هتک حرمت مقدسات مانند به آتش کشیدن مسجد، پرچم ایران و اهل بیت(ع)، چهره واقعی استکبار را در پشت صحنه اغتشاشات نمایان کرد و برجسته سازی مخالفت با حکم شرعی حجاب آن را متفاوت از قبل نمود و بار دیگر تقابل دوگانه‎‌ «اسلام و استکبار» به عنوان پدیده‏ برجسته‏ جهان معاصر کاملاً مشهود شد. اکنون همه باید هوشیار بوده و نقش خود را در این جبهه جدید برای مقابله با استکبار به موقع و صحیح ایفا نماییم.

نویسندگان این بیانیه در ادامه افزودند: رگذشت خانم مهسا امینی و به دنبال آن مطالبات قانونی و مدنی هموطنان در راستای روشن شدن ابعاد موضوع از همان روزهای اول مورد اهتمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده و با استفاده از ابزارهای نظارتی، پیگیری های لازم را در این زمینه انجام داده و ادامه خواهند داد؛ نتیجه این پیگیری ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خانه ملت، امضا کنندگان این بیانیه نوشتند: تاریخ ایران گواهی می دهد که در مقاطع مختلف همگان در برابر آزمون های سخت و سرنوشت ساز قرار گرفته اند و همواره این مردمِ دلبسته به قرآن، مکتب رسول الله(ص) و اهل بیت(ع) بوده اند که پیروز و سربلند از آن خارج شده اند؛ همان مردمی که خمینی کبیر(ره) آنان را برتر از ملت حجاز در عهد رسول الله(ص) و کوفه عراق در عهد امیرالمومنین و حسین بن علی(ع) توصیف نمود.

نمایندگان مجلس با انتقاد از «خواصِ چشم دوخته به زرق و برق دنیا و فریب خورده که با تکیه بر شهرتِ برساخته از بیت‎‌ المال و الطاف مردم، با ژستِ دروغین همراهی با مردم، تحریم کنندگان ملت ایران را دلشاد می کنند»، آشوب و ناامنی، هتک حرمت مقدسات از جمله قرآن کریم، پرچم ایران و سایر نمادهای دینی و مذهبی را محکوم کردند.

امضا کنندگان این بیانیه با یادآوری اینکه «بی شک امور فرهنگی در بستر زمان، با شکل گیری گفتگو و تعامل سازنده بین مردم، نخبگان و مسئولان با بهره گیری از رسانه ها قابل طرح و اصلاح است» نوشتند: اکنون که مردم بخصوص نسل جوان برآمده از انقلاب اسلامی مورد هجمه شبانه روزی و مستمر دشمنان اسلام و ایران برای دست کشیدن از ارزش های دینی و انقلابی هستند، لازم است نهادهای مسئول در این زمینه خصوصاً آموزش و پرورش، دانشگاهها، رسانه ملی، نهادهای فرهنگی و… بصورت جدی و تخصصی وارد شده، ضمن احصاء آسیب ها و تهدیدات با تدابیر لازم به حل مسائل فرهنگی و اجتماعی همت نمایند.

نمایندگان مجلس با محکوم کردن «سوء استفاده عده‌ای خارج از صف معترضان که با مصادره مطالبات مدنی مردم به نفع خود و به آشوب کشیدن جامعه، ایجاد ناامنی، آسیب به اموال عمومی و توهین به مقدسات مردم از جمله حجاب بانوان» از مجاهدت‌های فرماندهی انتظامی کشور در حوزه های مختلف مأموریتی برای دفاع از مردم قدردانی کردند و نوشتند: شهادت حافظان امنیت در چند استان و جان باختن تعدادی از هموطنان به دست آشوب گران لکه سیاهی در کارنامه آشوبگران است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر این نکته تاکید کردند که در تلاشند با بهره گیری از ظرفیت قانون گذاری، همچنین همفکری با نخبگان و بهره گیری از معارف اصیل اسلامی، زمینه بروز هنجارشکنی اخلاقی و اباحه گری را از بین برده و فضای مناسب فرهنگی و اجتماعی را برای ملت ایران فراهم کنند.

نمایندگان امضا کننده این بیانیه خاطر نشان کردند: با توجه به تعرض آشوبگران به اموال عمومی، جان مردم و امنیت جامعه، ما به عنوان نمایندگان ملت از دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی، احقاق حقوق مردم را مطالبه، خواستار تعقیب و مجازات محرکین، آمران و عاملان این حوادث هستیم.