در دیدار نمایندگان سیستان و بلوچستان با رئیس‌جمهور چه گذشت

طبق اطلاعیه قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق تعداد شهدای این نیرو در حادثه تروریستی پنج تن بوده است. آمار مجروحان نیروهای سپاه و بسیج در این حادثه نیز ۳۲ نفر اعلام شده است.

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان و نماینده مردم زابل افزود: رییس جمهور در این جلسه تاکید کرد که باید از خانواده‌های داغدار نمازگزارانی که در حادثه تروریستی روز جمعه جان‌باختند دلجویی شود چون مظلوم واقع شدند و دولت هم با جدیت مسائل و مشکلات این افراد را بررسی می کند.

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با اشاره تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد تفکیک افراد حاضر در تجمعات گفت: نوع برخورد با افرادی که از روی احساس و هیجان بدون اطلاع وارد می‌شوند با اغتشاش‌گران و افرادی که به امنیت کشور خدشه وارد می‌کنند متفاوت است.

حبیب الله دهمرده عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان و نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی درباره این نشست که با حضور نمایندگان اهل سنت و شیعه استان برگزار شد، گفت: در این دیدار نمایندگان حاضر با تاکید بر لزوم وحدت و انسجام و اعلام وفاداری مردم استان به اهداف و آرمان‌های انقلاب بر لزوم تلاش جمعی برای حفظ امنیت جامعه و مردم و برخورد با فتنه‌گران و اخلالگران در امنیت منطقه و ریشه‌یابی حوادث اخیر تاکید کردند.

محمد سرگزی در مورد این جلسه به خبرنگار ایرنا، گفت: این جلسه درباره اتفاقات روز جمعه شهر زاهدان برگزار شد و موضوعات و مسائل مهم این حادثه بررسی شد.

آیت الله رییسی تاکید کرد که حساب مردم استان از گروه‌های تروریستی و آشوبگران جداست و قطعا فتنه‌گرانی که به کلانتری حمله کردند و اموال دولت و مردم را آتش زده و تخریب کردند، باید پاسخگوی ظلم خویش باشند و ظلم اصلی آنها به مردم منطقه و مردم کوچه و خیابان بود و این گروه از مردم مظلوم واقع شدند.

تاکنون هشت نفر از اشرار مسلح که قصد افزایش دامنه ناامنی‌ها را داشتند، دستگیر شده‌اند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84904006/%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A8%D9%84%D9%88%DA%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%DA%86%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

روایت نمایندگان سیستان و بلوچستان از دیدار با آیت‌الله رئیسی

رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر باور و اعتقاد قوم بلوچ و مردم استان به انقلاب و نظام، از حضور آنان در صحنه‌های حمایت از نظام اسلامی به ویژه تشییع شهدای امنیت استان قدردانی کرد.

وی افزود: درخواستی در مورد استخراج آب ژرف سیستان و همچنین انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان داشتم که رییس جمهور قول داد در اسرع وقت نمایندگان سیستان و بلوچستان جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور داشته باشند تا موضوع پیگیری شود.

سرگزی در مورد فضای شهر زاهدان بیان داشت: فضای شهر زاهدان در آرامش است و زندگی روزانه مردم در جریان است و شرایط عادی است.  در حادثه روز جمعه حساب مردم از گروه‌های تروریستی و کسانی که دست به سلاح بردند جداست و قطعا با گروه‌های تکفیری برخود قاطع انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، مردم زاهدان  جمعه هشتم مهرماه بعد از پایان نماز جمعه، شاهد حمله تروریست‌های مسلح و مزدوران جیش‌الظلم به چند مقر انتظامی، نظامی و متعاقبا درگیری و تیراندازی کور آنان در معابر عمومی سطح شهر و تخریب اموال عمومی بودند.

رئیس جمهور در این نشست از همه نمایندگان و امامان جمعه استان به ویژه امام جمعه مسجد زاهدان خواست که در این برهه حساس به حفظ وحدت، انسجام، آرامش و امنیت منطقه کمک کنند و قطعا دستگاههای ذیربط همه ابعاد این حادثه را بررسی خواهند کرد.

سرگزی تصریح کرد: با کسانی که به شکل هدفمند برای تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی دست به سلاح می برند و اموال مردم تخریب می کنند و ترس و وحشت را در دل مردم ایجاد می‌کنند باید به شکل قاطع برخورد شود و هیچ گونه مماشاتی با این افراد نشود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در حاشیه جلسه امروز(سه شنبه) رای اعتماد  مجلس به گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، درباره بررسی حوادث اخیر در زاهدان با مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان دیدار کرد.