قالیباف: دشمن به دنبال تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت و داعش سازی نوین است

وی اظهار داشت: یکی از اهداف این جنگ ترکیبی غافل کردن مسئولان اقتصادی از وظایف خودشان است. همانطور که رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام فرمودند «این مسائل حواس شما مسئولین را پرت نکند و از کارهای اصلی و اساسی باز نمانید»؛ از این رو مجلس آماده است تا در این راستا و بیش از پیش هر گونه کمکی به دولت نماید و انتظار داریم که مسئولان، دقت و نظارت بیشتری بر قیمت ها و بازار ارز داشته باشند.

وی ادامه داد: همانطور که رهبرمعظم انقلاب هم فرمودند، ما درگیر یک جنگ ترکیبی هستیم و دفاع در جنگ ترکیبی، پاسخی از جنس خودش را می طلبد. تجربه های گذشته به اندازه کافی بوده است که هرچه زودتر دستگاه های مسئول، خود را برای یک دفاعِ ترکیبی در برابرِ جنگ ترکیبی، بیشتر از قبل آماده کنند.

رئیس قوه مقننه خطاب به مسئولان امنیتی و رسانه ای نیز گفت: مردم امروز از مسئولان، امنیت می خواهند و برای امنیت در جنگ ترکیبی نیازمند اقتدار هوشمند در میدان و بازنمایی کامل واقعیت، در افکارعمومی هستیم تا هم بهانه ای به دشمن برای داعش سازی داده نشود و هم کسی جرات رفتار داعشی نداشته باشد و معترضین نیز از اسارت فکری رسانه های داعش ساز آزاد شوند.

قالیباف بیان کرد: ببینند که این داعشی های نوین مانند داعشی های سوریه و عراق بدون هیچ دلیلی مردم بی گناه را شکنجه می کنند و به قتل می رساندند و مثل آنها با افتخار، فیلم جنایتشان را منتشر و روی آن تبلیغات می کنند؛ این ها اگر بتوانند به هیچ کس رحم نمی کنند، همانطوری که در فضای مجازی چنان خفقانی ایجاد کردند که هرکس غیر از خواسته آنها عمل می کرد با بدترین اهانت ها مواجه می شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد باقر قالیباف در نشست علنی امروز- یکشنبه ۱۵ آبان ماه – مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به شهادت تعدادی از نیروهای مدافع امنیت در حوادث اخیر اظهار داشت: حوادث و اتفاقات اخیر پیامی روشن به همراه داشت و بار دیگر نشان داد که گردانندگان اصلی اغتشاشات یعنی سیا، موساد و گروهک های پیرو آن ها، دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضین نیستند بلکه آنها با تبدیل اعتراض به اغتشاش و تبدیل اغتشاش به جنایت، داعش سازی نوینی را در دستور کار خود قرار داده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به این افراد توصیه می کنم به جای اینکه گوش خود را فقط به رسانه های لندن نشین بدهند کمی هم اخبار این جنایات را بشنوند تا واقعیت را ببینند.

رئیس مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر امنیت در کشور بصورت کامل تثبیت شود تا تغییرات مشروع و لازم به سمت حکمرانی نو در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در چارچوب نظام سیاسی جمهوری اسلامی آغاز شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84933848/%D9%82%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%81-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%BA%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B4-%D9%88-%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4

 وی بیان کرد: آنها با این بهانه که نیروهای امنیتی، معترضان را می کشند سعی در توجیه جنایات خود دارند در حالی که نیروهای حافظ امنیت فقط مجهز به سلاح های ویژه مبارزه با اغتشاشات هستند. شهادت نیروهای پلیس و سایر نیروهای امنیتی در این مدت هم، دلیل این ادعا است. این نیروها جان خود را در مقابل این جنایتکاران سپر می کنند اما از سلاح گرم استفاده نمی کنند تا مردم در این میان آسیبی نبینند. ندیدن این واقعیت ها بلایی بدتر از داعش بر سر مردم خواهد آورد.

وی اظهار داشت: دشمنان ایران با مرزبانی مدافعان حرم به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی نتوانستند از طریق مرزها به کشور ما نفوذ کنند، اما آنها امروز از داخل، داعش را بازتولید کرده اند و تاسف اصلی آنجا است که عده ای از چهره های فرهنگی، هنری، ورزشی و یا سیاسی از این داعشِ نوین حمایت می کنند و امکان حیات آن را مهیا می کنند.